statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo w meczu na szczycie!

• autor: Lukasz1980, 2014-08-24 18:39

We wczorajszym meczu LKS Zameczek Czernica pokonał dotychczasowego lidera raciborskiej A klasy KS 1905 Krzanowice 5:2 (2:1). Wynik wskazuje na łatwą przeprawę, ale tak nie było. Mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany, a o zwycięstwie zadecydowała lepsza skuteczność naszych piłkarzy.

Kliknij więcej, żeby poczytać relację i zobaczyć skład.

Zdjęcia z tego meczu pojawią się później.

Nasza drużyna szybko objęła prowadzenie. Już w 3. minucie, po zgraniu głową Pawła Bugdola, ładnym strzałem z dystansu popisał się Rafał Michna. Była to pierwsza bramka stracona przez Krzanowice w tym sezonie, która nieco ich podrażniła. Przyjezdni zaczęli groźnie atakować i w 24. minucie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę głową do siatki skierował Maciej Kozicki. Sytuacji podbramkowych jednak nie brakowało z obu stron boiska. W efekcie sześć minut po bramce gości, podanie swego brata wykorzystał Krzysztof Michna i wyprowadził Czernicę na ponowne prowadzenie.

Początek drugiej połowy był wręcz wymarzony dla naszej drużyny. W 47. minucie Krzysztof Michna zaliczył asystę przy golu Michała Bąka, a sześć minut później role się odwróciły - podanie Bąka wykorzystał Michna i w 53. minucie było już 4:1. Mimo tego przyjezdni się nie poddawali. W 68. minucie Tomasz Wittek wykorzystał zamieszanie podbramkowe i zmniejszył rozmiary porażki. Krzanowice próbowały w tym meczu jeszcze coś ugrać, ale zostały pozbawione złudzeń w 81. minucie. Wtedy to na linii pola karnego sfaulowany został Dawid Wałach i sędzia podyktował rzut karny. Goście mieli do arbitra spore pretensje o tą decyzję twierdząc, że faul miał miejsce poza polem karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Michna kompletując tym samym hat-tricka. Chwilę później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Łukasz Podolski (nie ten z Reprezentacji Niemiec ;-)) i Czernica spokojnie dowiozła wysokie zwycięstwo do końca meczu.

LKS Zameczek Czernica - KS 1905 Krzanowice 5:2 (2:1)
1:0 - Rafał Michna (3. asysta Paweł Bugdol)
1:1 - Maciej Kozicki (24.)
2:1 - Krzysztof Michna (30. asysta Rafał Michna)
3:1 - Michał Bąk (47. asysta Krzysztof Michna)
4:1 - Krzysztof Michna (53. asysta Michał Bąk)
4:2 - Tomasz Wittek (68.)
5:2 - Krzysztof Michna (81. karny po faulu na Dawidzie Wałachu)

Czernica: Robert Dudek - Robert Kuczmaszewski, Mariusz Gajda, Tomasz Tytko - Rafał Michna - Dawid Wałach, Jacek Porwoł (85. Patryk Kraszczyński), Paweł Bugdol, Adrian Dera (40. Rafał Wieczorek) - Krzysztof Michna, Michał Bąk (65. Denis Czekała).

Krzanowice: Andrzej Matejasik - Patryk Grzesiczek, Tomasz Szafarczyk, Sebastian Herber (40. Tomasz Czekała), Krzysztof Otlik - Łukasz Podolski, Waldemar Hnida - Mateusz Filip, Maciej Kozicki (65. Piotr Unger), Tomasz Wittek - Tomasz Pieczarek.

Żółte kartki: Porwoł (14.), Kuczmaszewski (37.), K.Michna (77.) - Kozicki (17.), Grzesiczek (22.), Filip (45.), Pieczarek (55.), Podolski (80. 83. w konsekwencji czerwona).