Zwycięstwo po bramkach kandydatów

• autor: Lukasz1980, 2014-11-11 20:12

W dzisiejszym meczu LKS Zameczek Czernica wygrał na wyjeździe z LKS-em Pawłów 2:1 (1:0). Potyczka z przedostatnią drużyną w tabeli nie była łatwą przeprawą. Spotkanie odbywało się na specyficznym, bo wąskim i krótkim boisku, gdzie nie za bardzo dało się pograć piłką. Dlatego też cieszą ciężko wywalczone trzy punkty, choć styl gry pozostawia wiele do życzenia.

Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi naszej ekipy. Wynikła z niej jednak tylko jedna bramka. Po wrzutce w pole karne Tomasza Tytko, Adrian Dera wyprzedził obrońcę i głową umieścił piłkę w siatce. Poza tą sytuacją oba zespoły miały kilka innych sytuacji, ale znacznie groźniejsze były te w wykonaniu Czernicy.

Po zmianie stron miejscowi szybko wyrównali. Sędzia dopatrzył się rzekomego faulu w polu karnym Mariusza Gajdy i podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił jeden z gospodarzy. Ci postanowili pójść za ciosem i raz byli bliscy szczęścia, kiedy to ładnym strzałem z woleja zza pola karnego w słupek trafił ich zawodnik. Druga połowa była bardziej wyrównana, niż pierwsza. Nasza ekipa strzeliła zwycięską bramkę z kontry, której zwieńczeniem było wystawienie przez Michała Bąka Pawłowi Bugdolowi piłki, którą pozostało mu tylko wepchnąć do pustej bramki. W końcówce Pawłów próbował wyrównać. Raz po nieporozumieniu Roberta Dudka z Szymonem Sitko byli bliscy szczęścia, ale nie zdołali umieścić piłki w siatce mając ją kilka metrów od bramki. Z kolei po drugiej stronie boiska swojej szansy nie wykorzystał Bąk trafiając w bramkarza.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Czernicy 2:1 po bramkach dwóch kandydatów w niedzielnych Wyborach Samorządowych. Było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej, którą kończymy na trzecim miejscu z trzema punktów straty do premiowanej awansem do okręgówki drugiej lokaty. W najbliższy weekend awansem zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy wiosennej.

LKS Pawłów - LKS Zameczek Czernica 1:2 (0:1)
0:1 - Adrian Dera (26. asysta Tytko)
1:1 - Paweł Gawełek (60. karny)
1:2 - Paweł Bugdol (72. asysta Bąk)
Skład Czernicy: Dudek - Sitko, Gajda, Kraszczyński (70. Bugdol) - Tytko, Kuczmaszewski, R.Michna, Wieczorek, Dera - Romanowski (60. Porwoł), Bąk (88. Warło).
Żółte kartki: Dera, Gajda.