statystyki szczegółowe

Aktualności

Na początek remis z Lyskami

• autor: program, 2015-02-15 17:51

Remisem 4:4 zakończył się pierwszy mecz kontrolny naszej drużyny z LKS-em Lyski. Bramki dla naszej drużyny strzelali kolejno Przemysław Warło, Remigiusz Danel oraz Michał Bąk (dwie).

Kliknij więcej, żeby przeczytać relację.

Choroby i nieoczekiwane wyjazdy spowodowały to, że w Rybniku-Kamieniu na pierwszym sparingu stawiamy się niestety tylko w 11 osób, w tym dwóch bramkarzy.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando piłkarzy z Lysek, którzy kilkakrotnie wychodzili sam na sam z naszym bramkarzem, lecz nie udało im się go pokonać. Po naszej stronie wyśmienitą sytuację miał Michał Bąk. Prawą stroną pociągnął Patryk Kraszczyński, który w pełnym biegu przebiegł 60 metrów, kończąc płaskim dośrodkowaniem do Michała Bąka. Ten z najbliższej odległości nie zdołał jednak pokonać wyśmienicie interweniującego bramkarza z Lysek. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 0:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się fatalnie dla naszych piłkarzy. Przeciwnicy w krótkim czasie potrafili oddać dwa celne strzały na bramkę, które zamieniły się na bramki. Moment przełomowy naszej fatalnej gry to 60. minuta. Paweł Bugdol przytomnie zagrał płasko z rzutu wolnego do Przemysława Warło, a ten z pierwszej piłki umieścił futbolówkę przy krótkim słupku bramki. Pięć minut później udało się to, co nie wychodziło przeciwnikom w pierwszej połowie. Rafał Wieczorek prostopadłym podaniem znalazł Bąka, który tym razem się nie pomylił, dokładnie lobując wychodzącego bramkarza. Za kolejne pięć minut obejmujemy prowadzenie. Bugdol kolejny raz asystuje przy bramce, tym razem Remigiusza Danela, który mimo, że był faulowany, zdołał oddać celny strzał z 35. metra. Dodajmy, że Danel, nominalny bramkarz, tym razem z powodu braków kadrowych został wystawiony na szpicy, co jak widać zaprocentowało. Od razu po bramce, gdy Lyski rozpoczęły grę, padła kolejna bramka dla naszego zespołu. Tym razem Danel otrzymał piłkę na lewą stronę, dośrodkował ją do niepilnowanego Bąka, a ten po raz drugi pokonał bramkarza z Lysek. Niestety nie zdołaliśmy utrzymać dwubramkowej przewagi. Nasi przeciwnicy po raz kolejny wykorzystali nieporozumienia naszej obrony i dwukrotnie pokonali jeszcze Roberta Dudka, tym samym ustalając wynik meczu na 4:4.

LKS Lyski - LKS Zameczek Czernica 4:4 (0:0)
1:0 - ???
2:0 - ???
2:1 - Przemysław Warło (asysta Paweł Bugdol)
2:2 - Michał Bąk (asysta Rafał Wieczorek)
2:3 - Remigiusz Danel (asysta Paweł Bugdol)
2:4 - Michał Bąk (asysta Remigiusz Danel)
3:4 - ???
4:4 - ???
Skład Czernicy: Robert Dudek - testowany obrońca, Robert Kuczmaszewski, Patryk Kraszczyński - Przemysław Warło, Rafał Wieczorek, Patryk Romanowski, Paweł Bugdoltestowany pomocnik - Michał Bąk, Remigiusz Danel.

Kolejny sparing nasi zawodnicy rozegrają już w ten wtorek (17 lutego) na boisku przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Naszym przeciwnikiem będzie grająca w lidze okręgowej Gwiazda Skrzyszów.