statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie tygodnia

• autor: Lukasz1980, 2015-06-10 11:57

W minionym tygodniu nasze trzy zespoły rozegrały w sumie cztery spotkania. Występująca w A klasie pierwsza drużyna w niedzielę wygrała w Ocicach 3:1. W tym samym czasie nasze rezerwy grające w C klasie w Czernicy podejmowały LKS Dzimierz, jednak z powodu zdekompletowania drużyny, mecz zakończył się po 17 minutach przy stanie 5:0 dla gości. Dwie porażki po 2:3 ponieśli z kolei nasi młodzicy: w piątek u siebie z Krzyżanowicami, a wczoraj na wyjeździe z Zabełkowem.

Kliknij więcej, żeby przeczytać krótkie relacje z tych spotkań oraz zobaczyć składy i strzelców bramek.

Początek meczu w Ocicach należał do naszej drużyny, która w 7. minucie wywalczyła rzut karny po faulu na Adrianie Derze. Piłka po strzale Krzysztofa Michny z jedenastu metrów wylądowała jednak na poprzeczce. 12 minut później było już jednak 1:0 dla ekipy z Czernicy. Z podania Rafała Michny skorzystał Tomasz Janik i strzelił swoją pierwszą bramkę dla naszej drużyny. Miejscowi jednak szybko wyrównali za sprawą Piotra Świętego. Po zmianie stron powtórka z rozrywki: szybko (w 50. minucie) wywalczony rzut karny, znowu po faulu na Derze i znowu niewykorzystany. Tym razem uderzenie Pawła Basika obronił golkiper miejscowych. W 63. minucie nasza drużyna odzyskała prowadzenie. Po asyście Krzysztofa Michny bramkarza Ocic pokonał Michał Bąk. Trzy minuty później role sie odwróciły: podawał Bak, a swoje 26. trafienie w tym sezonie zaliczył Krzysztof Michna.
Mimo zwycięstwa, oddaliła się kwestia awansu do okręgówki. Swój ciężki mecz w Gorzycach bowiem wygrały Krzanowice i nadal wyprzedzają Czernicy o dwa punkty. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Krzanowice rozegrają w nich spotkania, w których będą zdecydowanymi faworytami...

7 czerwca:
LKS Ocice Racibórz - LKS Zameczek Czernica 1:3 (1:1)

0:1 - Janik (19. asysta R.Michna)
1:1 - Święty (24.)
1:2 - Bąk (63. asysta K.Michna)
1:3 - K.Michna (66. asysta Bąk)
Skład Czernicy: Dudek - Goraus, Łuczak, Kraszczyński - Nowak, R.Michna, Janik (60. Bugdol), Basik, Dera ( 80 Lepich) - K.Michna (90. Warło), Bąk (85. Choroba).

Problemy kadrowe pierwszej drużyny (pauza za kartki dwóch podstawowych zawodników oraz nieobecność trzeciego) spowodowały, że trzech zawodników rezerw pojechało z nią na mecz do Ocic. Do tego doszły absencje kilku innych graczy i w efekcie na murawie w meczu LKS-u II Zameczek Czernica z LKS-em Dzimierz pojawiło się zaledwie siedmiu naszych piłkarzy. Po 17. minutach gry było już 5:0 i jeden z naszych zgłosił kontuzję. Sędzia z powodu zdekompletowania drużyny musiał odgwizdać koniec spotkania.
Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie taka sytuacja już się nie powtórzy i nasze rezerwy dograją rozgrywki do końca w pełnym składzie. W zakończonym sezonie LKS Zameczek II Czernica w ośmiu meczach zdobył 4 punkty (1 zwycięstwo, 1 remis, 6 porażek) oraz otrzymał 3 punkty za walkower z rezerwami Borucina.

7 czerwca:
LKS Zameczek II Czernica - LKS Dzimierz 0:5

przerwany w 17. minucie przy stanie 0-5 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy
Skład Czernicy II: Tkocz - Rapacki, Skoczylas, Molenda, Bizoń, Wawoczny, Luszczymak.

Pech nie opuszcza naszych młodzików. W miniony piątek w meczu w Czernicy, nasi trzynastolatkowie przegrali z Krzyżanowicami 2:3. Wprawdzie w tym spotkaniu był moment, w którym przegrywali już 0:3, to jednak była szansa na przynajmniej jeden punkt. Nasza ekipa nie wykorzystała jednak rzutu karnego, ponadto raz trafiła w poprzeczkę, a dwa razy w słupek bramki rywali. Obie bramki dla naszej drużyny w tym meczu zdobył Adam Dziełak.
Identyczny rezultat padł wczoraj w Zabełkowie w meczu z liderem naszej grupy. Tym razem dzięki golom Denisa Kolarczyka i Kuby Warło Czernica prowadziła już 2:0. Miejscowi jednak szybko wyrównali i do przerwy było 2:2. Po zmianie stron, gdy nasza drużyna dążąc do zwycięstwa otwarła się, straciła w końcówce meczu gola i ostatecznie przegrała 2:3.