Mamy okręgówkę, teraz czas na młodzież

• autor: program, 2015-06-23 22:54

Podczas gdy trwały prężne przygotowania do ostatniego, jakże ważnego dla naszej A-klasowej drużyny meczu, swój sezon zakończyła nasza grupa młodzików. Te pół sezonu było dla niektórych pierwszą możliwością rywalizacji na boisku o ligowe punkty. Dla innych był to kolejny sezon na boisku, jednak pierwszy z herbem czernickiej drużyny. Zapraszamy do obszernego podsumowania tej półrocznej przygody, jaka spotkała naszych trzynastolatków.

Już po zakończeniu rundy jesiennej juniorów starszych, zarząd naszego klubu podjął decyzję, że z ówczesnych zawodników grających w lidze juniorów, rozpoczniemy starania zbudować drugą seniorską drużynę w naszym klubie. Wynikła więc potrzeba stworzenia nowej młodzieżowej drużyny, bo tego wymagał regulamin rozgrywek A klasy. Wszyscy w klubie jednogłośnie zgodzili się z tym, że jest w Czernicy potrzeba inwestowania w młodzież. Nie tylko na potrzeby klubu, ale żeby po prostu zaangażować ich do częstszego uprawiania sportu. Zadecydowano, że najkorzystniej będzie stworzyć drużynę trampkarzy młodszych, w której będą mogły grać dzieci urodzone w 2002, 2003 i 2004 roku. Już w grudniu po wizycie w czernickiej szkole odbył się pierwszy trening, na który stawiło się 20 dzieciaków! Treningi odbywały się dwa, czasami trzy razy w tygodniu na hali sportowej w Czernicy. Frekwencja na każdym z nich dopisywała, co motywowało również trenera oraz naszych działaczy. Przyszedł marzec i pierwszy trening na zewnątrz. Mimo, iż pogoda w czasie treningu nie sprzyjała, to nikogo to nie zraziło. W końcu nadszedł kwiecień i pierwsze oficjalne mecze młodzików z Czernicy, do których zostało zgłoszonych 20 zawodników.

Pierwsze spotkanie w lidze przyniosło wiele emocji. Pierwsza historyczna bramka była zasługą kapitana drużyny - Denisa Kolarczyka. Niestety nasza ekipa przegrała różnicą jednej bramki - 1:2. Pierwszy punkt nasi zawodnicy zdobyli w trzeciej kolejce, w której podejmowali rówieśników z Zawady. Mimo prowadzenia przez cały mecz, nie udało się niestety dowieźć zwycięstwa do końca. Czernica straciła bramkę w ostatnich minutach meczu, który zakończył się rezultatem 1:1. Pierwszy punkt przyszedł stosunkowo szybko, jednak dużo dłużej trzeba było czekać na pierwszą wygraną. Dopiero w 9. kolejce podopieczni Pawła Styrnola pokonali na własnym boisku Grzegorzowice. I to aż 4:1. Na kolejne punkty nie trzeba było długo czekać. Już w następnej kolejce ponownie zremisowaliśmy z Zawadą 1:1 ponownie tracąc prowadzenie w końcówce meczu. Niestety nasza zdobycz w tym sezonie zakończyła się właśnie na jednym zwycięstwie i dwóch remisach, bowiem kolejne trzy mecze zakończyły się porażką.

Warto odnotować fakt, iż tabela nie odwzorowuje gry naszej drużyny. Nasi zawodnicy zdecydowanie zasłużyli na więcej niż pięć punktów. Mimo, iż przegraliśmy 9 meczów, to aż 6 z nich kończyło się różnicą tylko jednej bramki! Dwa mecze to wyniki 2:4 oraz jedna porażka z Zabełkowem 2:5. Często mimo że to nasza drużyna przeważała na boisku, to nie udawało się nawet wywalczyć remisu.

Wszystko jednak jest do odrobienia w przyszłym sezonie! Jak już wiadomo, w Czernicy będą dwie drużyny trampkarzy - trampkarze starsi, w którym występować będzie dzieci z roczników 2001 i 2002, oraz trampkarze młodsi, czyli zawodnicy urodzeni w 2003, 2004 oraz 2005 roku. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie z pierwszego sezonu pozwoli na lepszy start w kolejnym. Pierwsze mecze zaplanowane są dopiero na wrzesień, jednak przygotowania, czyli treningi, rozpoczną się już 6 lipca, o czym będziemy jeszcze informować.

Przypominamy, że na naszej stronie można w menu po lewej stronie podglądać tabelę oraz statystyki piłkarzy nie tylko naszych seniorów z A i C klasy, ale również i naszych młodzików (U--13).