Dwa dni, dwa sparingi, dwie przegrane.

• autor: program, 2015-07-24 21:59

Dwa dni, dwa sparingi, dwie przegrane naszej drużyny. Tak można podsumować to co działo się w trzecim tygodniu przygotowawczym przed sezonem. Pierwszy sparing rozegraliśmy na własnym boisku z IV-ligowymi zawodnikami ROWu Rybnik, a drugi dzień później z Górnikiem Boguszowice w dzielnicy Rybnika.

Trzeci tydzień przygotowawczy przyniósł bardzo wiele wrażeń dla naszych działaczy oraz kibiców. Na treningach w poniedziałek oraz w środę trenowało 26 zawodników. Pierwszy ze wspomnianych sparingów został rozegrany w czwartek. Skład naszej drużyny był podzielony na dwie połowy, bowiem do gry gotowych było 24 zawodników. Niestety ten mecz przegraliśmy 2:0. Każdy popełnia błędy, to wiadomo. Dzisiaj pechowcami okazali się dwaj nasi bramkarze, praktycznie w podobnych sytuacjach. W pierwszej połowie Remigiusz Danel był zmuszony wybić piłkę, ponieważ goście zastosowali wysoki pressing. Piłka niefortunnie odbiła się od zawodnika ROWu i wpadła bezpośrednio do naszej bramki. Podobnie było przy drugiej bramce, jednak tym razem Robert Dudek również kopnął piłkę w przeciwnika, ten jednak ją przyjął, zwiódł naszego bramkarza i trafił do pustej bramki. Również po naszej stronie było kilka świetnych sytuacji, jednak Piotr Kobeszko, Andrzej Nowak oraz zawodnik testowany nie zdołali pokonać dziś bramkarza gości.

LKS Zameczek Czernica - ROW II Rybnik 0:2 (0:1)
Skład Czernicy:
I połowa:
 Danel - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Łuczak - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Basik, Dziadek, Dera - Kobeszko, zawodnik testowany.
II połowa: Dudek - zawodnik testowany, Kuczmaszewski, Tytko, zawodnik testowany (70. Warło), Goraus, Choroba, Dziadek (60. Rydzyński), Nowak, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Drugi sparing rozegraliśmy na boisku w Boguszowicach. Tym razem w naszych szeregach było 17 zawodników, a gospodarzy było 20. Ten mecz również przegraliśmy, tym razem 2:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił zawodnik testowany.

KS Górnik Boguszowice - LKS Zameczek Czernica 2:1 (0:0)
Skład Czernicy:
 zawodnik testowany (46. Danel) - zawodnik testowany, Kuczmaszewski (46. zawodnik testowany), Łuczak (55. Tytko) - zawodnik testowany (60. Choroba), Goraus (46. Dziadek), zawodnik testowany, Basik (70. Janik), zawodnik testowany - Kobeszko (46. zawodnik testowany), zawodnik testowany.

Kolejny sparing nasza drużyna rozegra 28 lipca z Czarnymi Gorzyce