statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwszy wyjazd. Dla kibiców autokar!

• autor: Lukasz1980, 2015-08-13 21:27

Pierwszy, historyczny mecz w lidze okręgowej już za nami, teraz czas na pierwszy wyjazd. W najbliższą sobotę (15 sierpnia) nasza drużyna wyjedzie do oddalonych od Czernicy o 50 kilometrów Pyskowic. Czy uda się wywalczyć pierwsze punkty w nowym sezonie?

Kliknij więcej.

Miejski Klub Sportowo-Rekreacyjny Czarni Pyskowice powstał w 1945 roku, a 5 lat później połączył się z lokalnym rywalem - Kolejarzem Pyskowice. Klub ten głównie balansował między klasą A, a klasą B. W roku 1995 awansował do klasy okręgowej, gdzie spędził dwa sezony. Kolejny awans do okręgówki miał miejsce w 2012 roku, kiedy to Czarni zajęli 2. miejsce w zabrzańskiej A klasie. Od tej pory grają w niej nieprzerwanie. W sezonie 2012/13 ekipa z Pyskowic zajęła dziewiąte miejsce w IV grupie, rok później była w niej jedenasta. W tym roku do ostatniej kolejki walczyła o utrzymanie się w grupie II, zajmując ostatecznie trzynastą lokatę, czyli tuż nad "kreską" oznaczającą spadek do A klasy. W efekcie Czarni utrzymali się w okręgówce, a w tym sezonie trafili do grupy III. W pierwszej kolejce nasz najbliższy rywal trochę niespodziewanie wygrał w Jejkowicach 2:1. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, ale tuż przed przerwą stracili jednego zawodnika, który zobaczył drugą żółtą kartkę. Po zmianie stron Pyskowice wykorzystali przewagę liczebną i dzięki dwóm golom Marcina Szuberta wywieźli z Jejkowic trzy punkty. Warto dodać, że wszystkie trzy bramki w tym meczu padły z rzutów karnych.

Nasza ekipa po sobotniej porażce z Wilczą jedzie do Pyskowic po zwycięstwo. Na pewno ją na to stać. Tym bardziej, że podczas tego starcia będą ich wspierać kibice z Czernicy! Jeśli ty też chcesz zobaczyć ten mecz, to zachęcamy do zapisywania się na wyjazd: wysyłajcie maile na adres lks.zameczek.czernica@gmail.com. Cena przejazdu autokarem 15 zł.