Czas na pierwszą wyjazdową zdobycz!

• autor: Lukasz1980, 2015-08-27 22:07

W minioną sobotę po pierwszym, historycznym zwycięstwie Czernicy w lidze okręgowej, trener Wiesław Bugdoł powiedział, że w najbliższym meczu w Jejkowicach zadowoliłby go jeden punkt. Dodał jednak, że jego drużyna zawsze gra o zwycięstwo. I taką mamy nadzieję. Nasz rywal to solidna ekipa, która od 2003 roku niezmiennie gra w okręgówce.

Jedność w ostatnich latach trzykrotnie zajęła trzecie miejsce w tabeli. Najbliżej awansu do IV ligi była w 2009 roku, kiedy to na koniec sezonu miała o 5 punktów mniej od zwycięzcy rozgrywek (KS Żory). Ostatni sezon jejkowiczanie zakończyli na dziesiątym miejscu. Teraz po porażce u siebie z Pyskowicami 1:2, zwycięstwie w Radoni 2:0 i bezbramkowym remisie u siebie z Krzyżanowicami zajmują ósmą lokatę.

W ekipie naszego najbliższego rywala gra kilku zawodników z przeszłością w wyższych ligach. Wszyscy swego czasu związani z ROW-em Rybnik:
 - Grzegorz Piełka to wychowanek RKP Rybnik, a w ROW-ie grał do 2009 roku w IV i III lidze.
 - Wojciech Dudek zaczynał karierę w Rymerze Rybnik, ale szybko trafił do ROW-u, gdzie również grał do 2009 roku, pokazując się na boiskach III ligi. Później przeszedł do III ligowego LZS-u Leśnica, a następnie grał w II i III lidze w barwach Ruchu Zdzieszowice.
 - Roland Kachel wprawdzie jest wychowankiem "starego" ROW-u, ale jako senior trafił tam dopiero w 2012 roku, gdy ten występował w II lidze. Wcześniej Kachel grał w III lidze w barwach Przyszłości Rogów.
 - Artur Mościcki z kolei pochodzi z Rydułtów i tam zaczynał grę w Naprzodzie. Potem grał w IV lidze w Przyszłości Rogów, w III-ligowej Skałce Żabnica, a od 2011 roku w III i II lidze w rybnickim ROW-ie. Zanim trafił do Jejkowic, to bronił jeszcze barw IV-ligowego GKS-u Jastrzębie.

Dla porównania z kadry Czernicy najwyżej grał Robert Kuczmaszewski w II lidze w barwach Naprzodu Rydułtowy oraz Łukasz Sell w III lidze w Odrze Wodzisław. W III lidze, ale hiszpańskiej (UD Horadada) grał też Rafał Wójt. Pozostali to maksymalnie IV liga: Danel, Krupiński, Basik, Dziadek i Kobeszko.

Teoretycznie więcej atutów mają zawodnicy Jedności, ale wszystko zweryfikuje boisko.

Smaczkiem tego spotkania jest też obecność w obu ekipach zawodników, którzy grali niegdyś w zespole swego najbliższego rywala. W Jejkowicach gra Mateusz Kurc, który występował w C klasie w Czernicy. Z kolei kiedyś w okręgówce w Jejkowicach występowali Kuczamszewski i Sebastian Łuczak.

Początek spotkania LKS Jedność Jejkowice - LKS Zameczek Czernica w sobotę 29 sierpnia o godzinie 17:00. Kibiców naszej drużyny zapraszamy na ten pobliski wyjazd (boiska obu klubów dzieli 7 kilometrów)!

Dzień później swój pierwszy mecz w tym sezonie rozegrają nasze rezerwy. Podopieczni Pawła Styrnola w niedzielę (30 sierpnia) o godzinie 11:00 na własnym boisku podejmować będą Czarnych II Nową Wieś.