statystyki szczegółowe

Aktualności

Pewne zwycięstwo!

• autor: Lukasz1980, 2015-09-05 21:50

Dotychczas niepokonana w tym sezonie ekipa LKS-u Krzyżanowice poległa w Czernicy. Nasza ekipa wygrała zasłużenie, pewnie i wysoko 3:1. Rywale jedynego gola zdobyli w doliczonym czasie gry.

Kliknij więcej.

Początek spotkania był wyrównany, ale z minuty na minutę rosła przewaga naszej drużyny. W 17. minucie rzut wolny z około 40. metra z boku wykonywał Damian Dziadek. Nasz rozgrywający dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej ustawił się Piotr Kobeszko i głową strzelił nie do obrony - 1:0. Na kolejnego gola czekaliśmy 50 minut. W międzyczasie goście grając z kontry kilka razy zagrozili bramce Czernicy, ale zabrakło klarownych sytuacji. W 67. minucie widzowie zgromadzeni na boisku w Czernicy oglądali dwójkową akcję Łukasza Sella z Mateuszem Bugdołem na "jeden kontakt": Sell wypuszczony w uliczkę przez Bugdoła nie zmarnował sytuacji uderzając obok bramkarza - 2:0. 12 minut później resztki nadziei gości na choćby remis rozwiał Rafał Wójt. Andrzej Nowak wrzucił do Sella, ten okiwał obrońcę rywali i uderzył na bramkę. Golkiper z Krzyżanowic zdołał obronić, ale odbita przez niego piłka wpadła wprost pod nogi Wójta, który trafił pewnie do siatki - 3:0. Krzyżanowice zdołały odpowiedzieć golem zdobytym w doliczonym czasie gry. W szeregach naszej drużyny nastąpiło rozluźnienie i przy rzucie z autu nie pokryty został Kamil Smal, który miał wystarczająco czasu, aby odwrócić się z piłką i po długim słupku mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki.

Z meczu na mecz widać wyraźną zwyżkę formy naszej drużyny, która jeśli utrzyma ten progres, to powinna systematycznie piąć się w górę tabeli.

LKS Zameczek Czernica - LKS Krzyżanowice 3:1 (1:0)
1:0 - Kobeszko (17. asysta Dziadek)
2:0 - Sell (67. asysta Bugdoł)
3:0 - Wójt (79.)
3:1 - Smal (90+1.)

Czernica: Mateusz Jabłonka - Sebastian Łuczak, Robert Kuczmaszewski, Jan Krupiński - Paweł Basik (85. Adrian Choroba), Mateusz Bugdoł - Łukasz Sell (80. Jakub Goraus), Damian Dziadek, Adrian Dera - Piotr Kobeszko (60. Andrzej Nowak), Rafał Wójt (90. Michał Bąk).

Krzyżanowice: Mateusz Kuhn - Kamil Łątkowki (50. Adam Turkiewicz), Kamil Karczmarczyk, Artur Wramba, Paweł Kubecki (46. Łukasz Mura) - Krzysztof Marek, Patryk Wita (55. Kamil Smal), Tomasz Siegmund, Wacław Bobrzyk, Karol Szypuła - Patryk Panic (65. Marcin Ćwik).

Żółte kartki: Łuczak - Karczmarczyk, Kubecki, Turkiewicz.
Czerwona kartka: Mura (85.) za faul na Wójcie.
Sędziowali: Marcin Giziński (główny), Tomasz Cyroń, Łukasz Filip (asystenci) z KS Katowice.