statystyki szczegółowe

Aktualności

Historyczne zwycięstwo

• autor: Lukasz1980, 2015-10-19 13:08

Pierwsze, historyczne wyjazdowe zwycięstwo w lidze okręgowej odnieśli w minioną sobotę piłkarze LKS Zameczek Czernica. Nasza drużyna wygrała W Gliwicach z tamtejszą Fortuną 5:1 (1:0), dzięki czemu awansowała na 9. miejsce w tabeli.

Kliknij więcej.

Pierwsza bramka dla Czernicy padła już 14. minucie. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne wrzucił Andrzej Nowak, a Mateusz Bugdoł głową umieścił ją w siatce. Nasza drużyna nie odpuszczała, atakowała, ale bezskutecznie. Tymczasem na początku drugiej połowy rywale wyrównali. W 46. minucie Jan Skrzypek oddał nieprzyjemny strzał z dystansu, piłka odbiła się kozłem od namokniętej murawy i przechodząc po rękach naszego bramkarza Remigiusza Danela wpadła do siatki. Czernica próbowała się odgryźć, miała multum niewykorzystanych okazji bramkowych. W końcu udało się w 62. minucie. Dobrą akcją popisał się Rafał Wójt, który odważnie wszedł prawą stroną, wymanewrował rywala i wystawił piłkę Piotrowi Kobeszko. Temu nie pozostało nic innego, jak dołożyć nogę i wyprowadzić nasz zespół na prowadzenie. Także kolejna bramka, w 67. minucie, była w dużej mierze zasługą Wójta, który został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Bugdoł. W końcówce spotkania Czernica dobiła rywala. W 85. minucie Łukasz Sell w środku boiska otrzymał podanie od Wójta, trochę pociągnął i mierzonym lobem pokonał wysuniętego bramkarza. Trzy minuty później wynik meczu ustalił Robert Kuczmaszewski wykorzystując jedenastkę po tym, jak w polu karnym faulowany był Bugdoł.

RKS Fortuna Gliwice - LKS Zameczek Czernica 1:5 (0:1)
0:1 - Mateusz Bugdoł (14. asysta Andrzej Nowak)
1:1 - Jan Skrzypek (46.)
1:2 - Piotr Kobeszko (62. asysta Rafał Wójt)
1:3 - Mateusz Bugdoł (67. karny po faulu na Rafałe Wójcie)
1:4 - Łukasz Sell (85. asysta Rafal Wójt)
1:5 - Robert Kuczmaszewski (88. karny po faulu na Mateuszu Bugdole)
Czernica: Remigiusz Danel - Jakub Goraus, Robert Kuczmaszewski, Jan Krupiński (85. Tomasz Tytko) - Adrian Choroba, Paweł Basik - Adrian Dera (46. Piotr Kobeszko), Mateusz Bugdoł, Andrzej Nowak - Łukasz Sell, Rafał Wójt.
Fortuna: Paweł Jendrzyca - Jacek Bartoszewicz, Filip Dudziak (46. Piotr Giebel), Sebastian Gerst, Pawel Kuczera, Dawid Łączak, Krzysztof Plachetka, Adam Skolik (60. Patryk Niebrzydowski), Jan Skrzypek, Piotr Skrzypek, Damian Żur.
Żółte kartki: Skolik, Łączak, Giebel - Krupiński, Bugdoł.