statystyki szczegółowe

Aktualności

Zmarnowana szansa na zwycięstwo

• autor: Lukasz1980, 2016-04-10 15:51

Zaledwie remisem 1:1 zakończył się wczorajszy mecz Czernicy z Jednością Jejkowice. Rezultat ten jest rozczarowaniem dla kibiców naszego klubu, szczególnie biorąc pod uwagę okoliczności tego spotkania, które powinno było się zakończyć zwycięstwem Zameczku.

Kliknij więcej.

Pierwsza połowa była średnim widowiskiem. Nasza drużyna niby przeważała, ale to rywale mieli dwie dobre sytuacje bramkowe, w których to nasz bramkarz Radosław Kalisz uratował swój zespół będąc sam na sam z rywalem. W drugiej połowie gra Czernicy była o niebo lepsza, ale zawodziła skuteczność. W końcu w 60. minucie Paweł Sękowski wypuścił w uliczkę Bartosza Kuciela, który wystawił piłkę Rafałowi Wiklakowi, a ten mając przed sobą pustą bramkę nie zmarnował sytuacji, choć futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Od 68. minuty goście grali w dziesiątkę, po tym jak za dyskusję z sędzią dwie żółte kartki zobaczył Artur Mościcki. W 75. minucie powinno być już po meczu. Grający dobre zawody Rafał Wójt przeprowadził rajd prawą stroną boiska, wpadł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez przeciwnika. Niestety rzutu karnego nie wykorzystał Sękowski, który nie trafił w bramkę. To się zemściło w 85. minucie. Wtedy to jeden z piłkarzy Jedności wykorzystał błąd Tomasza Zaręby przy wyprowadzaniu piłki, popędził prawą stroną boiska, przerzucił na lewo do Odona, który ograł Radosława Olszynę i po krótki rogu oddał nieprzyjemny strzał pokonując Kalisza - 1:1. To była jedna z nielicznych, o ile nie jedyna akcja przyjezdnych w drugiej połowie meczu. Mimo to dała im remis. W końcówce meczu piłkę meczową zmarnował Kuciel, który minimalnie chybił i musieliśmy pogodzić się ze stratą dwóch punktów.

LKS Zameczek Czernica - LKS Jedność Jejkowice 1:1 (0:0)
1:0 - Wiklak (60. asysta Kuciel)
1:1 - Odon (85.)
Czernica: Kalisz - Zaręba, Tuleja, Krzysztoń, Przeliorz (46. Olszyna) - Bugdoł, Wiklak (87. Sell) - Kuciel, Sękowski, Wójt - Łaciok.
Jejkowice: Podolak - Wypchoł, Węgrzyk, Boberski, Kustra, Lewandowski (76. Sałasiński), Wojaczek, Gołofit, Dudek, Mościcki, Odon.
Żółte kartki: Przeliorz, Sękowski, Tuleja, Krzysztoń, Warło (na ławce rzerwowych) - Odon, Wypchoł, Mościcki.
Czerwona kartka: Mościcki (68. za dwie zółte)
Sędziowali: Jakub Barczyk (KS Częstochowa), Artur Makles (KS Lubliniec), Marcin Knopek (KS Rybnik).
W 75. minucie Sękowski nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul na Wójcie.