statystyki szczegółowe

Aktualności

Czernica w półfinale!

• autor: Lukasz1980, 2016-09-08 00:15

Trwa fantastyczna seria naszej drużyny w tym sezonie. We wczorajszym meczu w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz, LKS Zameczek Czernica pokonał LKS Silesię Lubomia 3:1 (1:0). Było to szóste kolejne zwycięstwo podopiecznych Tomasza Babuchowskiego (cztery w lidze i dwa w pucharze).

Kliknij więcej.

Pierwsza bramka dla naszej ekipy padła już na początku spotkania. Paweł Sękowski po wymianie piłki z Łukaszem Reinhardem z prawej strony wpadł w pole karne i mocnym strzałem po ziemi umieścił futbolówkę w krótki róg bramki rywala. Goście mogli wyrównać, ale Marcin Szymiczek z rzutu karnego trafił w słupek, a Mateusz Kocot w dogodnej sytuacji obił poprzeczkę.
W drugiej połowie Czernica podwyższyła prowadzenie. Bartosz Kuciel wrzucił z rzutu rożnego piłkę na długi słupek, a tam do główki wyskoczył Krzysztof Łaciok i wpakował futbolówkę do bramki. Przyjezdni zdobyli jednak kontaktowego gola - Patryk Jasny strzałem zza pola karnego trafił w boczną siatkę, a nasz bramkarz w tej sytuacji był bez szans. Gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Kuciel, wydawało się, że nacierający goście zdołają doprowadzić do dogrywki. Na ich nieszczęście jeden z obrońców Lubomi stracił piłkę na własnej połowie, przechwycił ją Daniel Bacheń, ta trafiła do Patryka Dudzińskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Silesii ustalając wynik meczu na 3:1.

Czernica awansowała więc do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Tam zmierzy się jedną z tych trzech drużyn: Naprzód Zawada, Dąb Gaszowice, Unia Racibórz.

LKS Zameczek Czernica - LKS Silesia Lubomia 3:1 (1:0)
1:0 - Paweł Sękowski (asysta Łukasz Reinhard)
2:0 - Krzysztof Łaciok (asysta Bartosz Kuciel)
2:1 - Patryk Jasny
3:1 - Patryk Dudziński (asysta Daniel Bacheń)
Wyjściowy skład Czernicy: Radosław Kalisz - Radosław Szpiech (46. Patryk Dudziński), Tomasz Przeliorz, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Radosław Olszyna (ok.82. Przemysław Warło), Rafał Wiklak - Bartosz Kuciel, Artur Łaciok (ok.80. Adrian Choroba), Łukasz Reinhard - Paweł Sękowski (ok.65. Daniel Bacheń).