Teraz Książenice

• autor: Lukasz1980, 2016-10-07 10:50

W najbliższą niedzielę (9 października) o godzinie 15:00 LKS Zameczek Czernica zagra na wyjeździe z beniaminkiem ligi okręgowej - Unią Książenice. Miniony weekend był bardzo udany dla naszych drużyn, które w sumie odniosły pięć zwycięstw i zanotowały jeden remis. Żadna nie przegrała.

LKS Unia Książenice to klub, który w 2000 roku po 35 latach przerwy wznowił swoją działalność. Aż do 2012 roku jego drużyna seniorów występowała w rybnickiej C klasie. Wtedy to zajmując czwarte miejsce wywalczyła awans do klasy B. Rok później ekipa z gminy Czerwionka-Leszczyny cieszyła się z kolejnej promocji po pewnym wygraniu klasy B. Kolejne trzy sezony to walka w rybnickiej A klasie, w której Unia zajmowała lokaty kolejno: ósmą, piątą i drugą, która zapewniała zespołowi z Książenic kolejny awans, tym razem do okręgówki. W niej Unia rozpoczęła fantastycznie. Choć zmuszona była grać pierwszych sześciu meczach na wyjeździe, to cztery z nich wygrała (4:0 w Pyskowicach, 2:1 w Zbrosławicach, 3:1 w Rudnie i 3:2 w Rybniku z rezerwami ROW-u), a dwa zremisowała (0:0 w Ciochowicach i 2:2 w Łabędach). Pierwsza porażka przyszła trochę niespodziewanie wraz z powrotem na swoje boisko, gdzie lepszy okazał się Naprzód Rydułtowy wygrywając aż 3:0. W minioną sobotę Unia przegrała także w Przyszowicach 1:5. W efekcie nasz najbliższy rywal wypadł ze ścisłej czołówki i usadowił się na 6. miejscu w tabeli.

Tymczasem nasza drużyna po wysokim zwycięstwie nad Młodością Rudno, utrzymała pozycję wicelidera tabeli. Podopiecznych Tomasza Babuchowskiego czeka ciężki mecz, w którym trudno wskazać faworyta.

Jeśli chodzi o nasze pozostałe drużyny, to...

Grające w C klasie rezerwy po pauzie w miniony weekend, w najbliższą niedzielę (9 października) o godzinie 11:00 zagrają u siebie z Olszynką Olza.

Kolejne zwycięstwo w minioną sobotę odnieśli nasi Trampkarze. Podopieczni Pawła Styrnola pokonali u siebie Naprzód Borucin 9:4 i utrzymali drugą pozycję w tabeli. Warto dodać, że mecz, jaki rozegrali 17 września z KS-em 25 Kokoszyce został zweryfikowany jako walkower 3:0 na korzyść Czernicy. Na boisku było 2:2, ale w drużynie rywali grał zawodnik ze starszej grupy wiekowej. W sobotę (8 października) o godzinie 10:00 nasi Trampkarze zagrają w Krzyżanowicach z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli tamtejszym LKS-em.

Pierwszy punkt wywalczyły nasze Młodziki. Podopieczni Przemysława Warło w miniony piątek zremisowali u siebie z KS-em 25 Kokoszyce 2:2. Tutaj podobnie, jak w przypadku Trampkarzy, na ich korzyść zweryfikowano przegrany 26 sierpnia mecz w Kokoszycach (było 5:2 dla gospodarzy). W zespole rywali również wystąpił zbyt stary zawodnik, przez co naszej drużynie przyznano trzy punkty walkowerem. Dzisiaj (piątek, 7 października) o godzinie 16:00 naszych Młodzików czeka wyjazdowy mecz z Naprzodem 37 Krzyżkowice.

Dobrą passę podtrzymują nasze Orliki. W miniony poniedziałek zanotowały drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem na orliku w Piecach w derbowym pojedynku pokonali Dąb Gaszowice 4:1. W najbliższy poniedziałek (10 października) o godzinie 16:00 podopiecznych Przemysława Warło czeka wyjazdowa potyczka z LKS-em 1908 Nędza.

Na koniec tradycyjnie o Żakach. Podopieczni Patryka Krzysztoń w minioną sobotę wygrali turniej w Lubomi pewnie pokonując miejscową Silesię 8:2 i Strzelca Gorzyczki 9:3. Relacja i zdjęcia z tego turnieju pojawią się na naszej stronie później. Teraz naszą najmłodszą drużynę zgłoszoną do rozgrywek czeka przerwa, a 15 października zagra kolejny, ostatni już w tym roku oficjalny turniej. Na razie nie wiadomo gdzie i z kim.