statystyki szczegółowe

Aktualności

Klęska w Ciochowicach

• autor: Lukasz1980, 2016-11-13 18:10

Pięć zdobytych bramek w sześciu meczach u siebie - taki do wczoraj był dorobek w tym sezonie Przyszłości Ciochowice. Do wczoraj, bo w pojedynku z naszą drużyną podwoiła ten dorobek i dołożyła jeszcze jedną bramkę. 3:6 to najwyższa porażka Czernicy w tym sezonie. Różnicą trzech bramek wygrały z Zameczkiem tylko Gaszowice, ale pół tuzina goli jeszcze nie wbił mu nikt od czasu pamiętnego przegranego 5:6 starcia w Borucinie we wrześniu 2014 roku.

Kliknij więcej.

Z całym szacunkiem do rywala, to jednak 14. miejsce, jakie zajmowała przed tym meczem ekipa z Ciochowic, nie powalało na kolana. Niewiele wskazywało na to, że Przyszłość może postawić się będącej na drugim biegunie tabeli Czernicy. A jednak. Gospodarze jako pierwsi strzelili bramkę, ale dzięki celnemu strzałowi z dystansu Artura Łacioka do przerwy był remis. Zameczek jednak powinien prowadzić, ale Bartosz Kuciel nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem miejscowych. Po zmianie stron przyszło 7 minut, które wstrząsnęły naszą drużyną. Trzy szybkie gole, z czego dwa Dawida Tomanka, który tym samym skompletował hat-tricka i wydawało się, że już jest po meczu. Nadzieje obudziły się w 67. minucie, kiedy to w odstępie kilkudziesięciu sekund dwie bramki zdobyła nasza ekipa. Najpierw Daniel Bacheń wykorzystał podanie Patryka Dudzińskiego, a chwilę później Paweł Sękowski wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim. Wydawało się, że Czernica złapała wiatr w żagle i powalczy w tym meczu o punkty. Szybko jednak została sprowadzona na ziemię dwoma trafieniami Przyszłości. Mimo, że do końca meczu zostało jeszcze kilkanaście minut, to nasz zespół nie potrafił się już dźwignąć z kolan...

LKS Przyszłość Ciochowice - LKS Zameczek Czernica 6:3 (1:1)
1:0 - Dawid Tomanek (12.)
1:1 - Artur Łaciok (27. asysta Norbert Franke)
2:1 - Dawid Bieniek (52.)
3:1 - Dawid Tomanek (58.)
4:1 - Dawid Tomanek (59.)
4:2 - Daniel Bacheń (66. asysta Patryk Dudziński)
4:3 - Paweł Sękowski (67. karny po faulu na Pawle Sękowskim)
5:3 - Rafał Kiklaisz (70.)
6:3 - Jonik (79.)
Skład Czernicy: Kalisz - Żbikowski (55. Dudziński), Tuleja, Krzysztoń (75. Szpiech), Olszyna (85. D.Choroba) - Wiklak - Kuciel, Sękowski, A.Łaciok, Reinhard - Franke (65. Bacheń).
Żółta kartka do Czernicy: Żbikowski.
Sędziowali: Wojciech Zarzycki (główny) oraz Marcin Froch i Piotr Michura z KS Bytom.