statystyki szczegółowe

Aktualności

Puchar dla Gaszowic

• autor: LKS_Czernica, 2017-04-13 10:56

Porażką 1:2 (0:0) zakończył się nasz wczorajszy finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Na boisku w Pszowie o jedną bramkę lepszy był zespół z Gaszowic, aczkolwiek, jak to w derbach bywa, nie obyło się bez kontrowersji.

Kliknij więcej.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Wprawdzie przewagę optyczną posiadały Gaszowice, ale nie przekładało się to na klarowne sytuację bramkowe. Najlepszą okazję w tej części spotkania miała Czernica, a konkretnie Bartosz Kuciel, który w 45. minucie w sytuacji sam na sam niepotrzebnie próbował podawać. Wcześniej przed stuprocentową sytuacją mógł znaleźć się Łukasz Reinhard, który od połowy boiska wybiegał sam na sam z bramkarzem, jednak słabo dysponowany tego dnia sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było.

W drugiej połowie spotkania jego najjaśniejszą postacią był pomocnik Dębu Tomasz Reguła, a najciemniejszą wspomniany arbiter. Po akcji tego pierwszego mogła paść bramka dla Gaszowic, ale po jego podaniu wzdłuż linii bramkowej Czernicy, na posterunku był Krzysztof Łaciok uprzedzając rywala, który miałby przed sobą pustą bramkę. Ten drugi, czyli sędzia Adam Nowak tymczasem odgwizdywał faule których nie było, skutecznie zaogniając sytuację na boisku. Dwie z jego decyzji miały bezpośredni wpływ na wynik spotkania. Pierwsza to odgwizdanie wątpliwej nakładki naszego zawodnika, po której z rzutu wolnego pośredniego gola dla Gaszowic zdobył Tomasz Reguła. Nasza drużyna dążyła do wyrównania. Najpierw Kuciel w kolejnej sytuacji sam na sam tym razem za daleko wypuścił sobie piłkę, która padła łupem bramkarza. Chwilę później po podaniu Norberta Franke, Reinhard przepchnął obrońcę i pewnym strzałem myląc golkipera Gaszowic doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Dębu, a raczej do sędziego, który w sytuacji gdy faulowany był zawodnik Czernicy, odgwizdał przewinienie w drugą stronę. Skutecznym wykonawcą wolnego znowu był Tomasz Reguła. Ruch w kierunku kopniętej przez niego piłki zrobił jeszcze Łukasz Michalski, co zmyliło naszego bramkarza i Dąb odzyskał prowadzenie, którego już nie oddał do końca spotkania.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Zameczek Czernica 2:1 (0:0)
1:0 - Tomasz Reguła (70. asysta Mariusz Reguła)
1:1 - Łukasz Reinhard (84. asysta Norbert Franke)
2:1 - Tomasz Reguła (85. rzut wolny)
Gaszowice: Robert Tlołka - Łukasz Michalski, Krzysztof Sikora, Jakub Słaby, Dominik Słaby, Tomasz Reguła, Marek Tomas (57. Kamil Sikora), Paweł Wieczorek, Mariusz Reguła, Beniamin Pyszny (46. Przemysław Stebel), Sebastian Szymura (52. Krzysztof Szewczyk).
Czernica: Jakub Targas - Krzysztof Łaciok, Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń, Bartosz Rejbicz (70. Adrian Choroba) - Ramon Durczok, Tomasz Przeliorz (70. Szymon Kaizik) - Bartosz Kuciel, Daniel Bacheń, Łukasz Reinhard - Norbert Franke.
Żółte kartki: Durczok, Przeliorz, Kaizik - Michalski, Szewczyk, M.Reguła.
Czerwone kartki: Krzysztoń (86.), Reinhard (94.)