Jutro derby!

• autor: Lukasz1980, 2017-04-14 13:30

Jutro, w Wielką Sobotę o godzinie 13:00 na boisku w Czernicy nasza drużyna podejmować będzie w derbowym pojedynku Dąb Gaszowice. Czy podopieczni Tomasza Babuchowskiego zrewanżują się lokalnemu rywalowi za środową porażkę w Pucharze Polski?

Tak, jak pisaliśmy w zapowiedzi pucharowego meczu (TUTAJ), Dąb to obecny lider naszej grupy katowickiej okręgówki, który jednak wiosną przegrał trzy z czterech swoich ligowych meczów. W porównaniu do jesieni, kiedy nie przegrał ani razu i tylko raz podzielił się punktami z Dramą Zbrosławice (na wyjeździe), można by mówić o znacznie słabszej formie. Warto jednak zaznaczyć, że te przegrane potyczki miały miejsce z ekipami z czołówki tabeli (na wyjeździe z rezerwami ROW-u Rybnik i z Naprzodem Rydułtowy oraz u siebie z Jednością Przyszowice). Zameczek tymczasem wiosną po zmianach kadrowych zawodzi, tracąc regularnie punkty z drużynami ze środka ligowej tabeli. W środę wprawdzie nasza ekipa toczyła wyrównany bój z Gaszowicami (RELACJA), ale te zagrały bez kilku swoich podstawowych zawodników. Mimo wszystko liczymy, że derby rządzą się swoimi prawami i Czernica po raz pierwszy w okręgówce pokona Dąb. Do tej pory bowiem w trzech bezpośrednich ligowych spotkaniach padł jeden remis (rok temu w Czernicy było 2:2 - RELACJA) i dwa razy w Gaszowicach wygrał Dąb (w poprzednim sezonie 2:0 - RELACJA, a w tym sezonie 4:1 - RELACJA). Ewentualna porażka w Czernicy mogłaby nieco skomplikować sprawę pewnego wydawać by się mogło awansu Gaszowic do IV ligi. Dąb w okręgówce gra od 2012 roku i wcześniej zajmował lokaty: dwukrotnie dziewiątą, raz piątą i ostatnio trzecią. W tym sezonie nasz najbliższy rywal od początku wymieniany był w gronie głównych kandydatów do awansu do IV ligi, który byłby największym sukcesem w 70-letniej historii tego klubu.

Wszystkich kibiców naszego klubu serdecznie zapraszamy na ten mecz! Wprawdzie nasi piłkarze ostatnio nas nie rozpieszczali, ale mamy nadzieję, że tym razem wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i powalczą jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem!