statystyki szczegółowe

Aktualności

Seniorzy fatalnie, młodzież w kratkę

• autor: Lukasz1980, 2017-05-08 11:15

Dwa zwycięstwa, remis i cztery porażki - to dorobek naszych drużyn w miniony weekend. Całkowicie zawiodły nasze zespoły seniorskie. Pierwsza drużyna zaledwie zremisowała na wyjeździe 3:3 z ostatnią w tabeli okręgówki Młodością Rudno. Rezerwy w meczu na szczycie C klasy zostały rozgromione u siebie przez Zabełków 0:5. Swój mecz w Ocicach 5:8 przegrali Trampkarze. Najwięcej powodów do zadowolenia mają nasze Młodziki, które rozgromiły Zabełków 6:0. Remis 4:4 w Markowicach zanotowały nasze Orliki. Z kolei na turnieju w Rydułtowach nieźle zaprezentowały się Żaki, którym jedno zwycięstwo i dwie porażki pozwoliły utrzymać się w grupie "mistrzowskiej".

Kliknij więcej.

Coraz gorzej wygląda sytuacja naszej pierwszej drużyny, która w siedmiu wiosennych meczach zdobyła zaledwie pięć punktów. Ten piąty zdobyła wczoraj. Chluby to jednak podopiecznym Tomasza Babuchowskiego nie przynosi, bowiem remis z ostatnią drużyną w tabeli, należy traktować jako wstydliwą porażkę. Dla Młodości punkt wywalczony z naszą drużyną był pierwszym tej wiosny. Jesienią uzbierał ich zaledwie cztery.
Mecz w Rudnie rozpoczął się nieźle dla Czernicy, która w 12. minucie objęła prowadzenie po bramce Szymona Kaizika, który wykorzystał wrzutkę Mateusza Tuleji. Jednak w 21. minucie nasz bramkarz Jakub Targas osłabił drużynę, po tym jak za faul poza polem karnym zobaczył czerwoną kartkę. Siedem minut później było już 1:1 i wynik taki utrzymał się do przerwy. Nasza ekipa wróciła do gry w 54. minucie, kiedy to po rzucie karnym podyktowanym za faul na Kaiziku, na prowadzenie Czernicę wyprowadził Łukasz Reinhard. Kiedy w 87. minucie po kontrze prostopadłe podanie wracającego do gry po kontuzji Pawła Sękowskiego wykorzystał Bartosz Kuciel i podwyższył prowadzenie na 3:1, wydawało się, że już jest po meczu. Niestety dwie minuty później gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, a w 3. minucie doliczonego czasu gry Młodość doprowadziła do wyrównania wykorzystując rzut karny za faul Ramona Durczoka.
Gdyby patrzeć na tabelę samej rundy wiosennej, Czernica zajmowała by w niej 13., spadkowe miejsce...

LKS Młodość Rudno - LKS Zameczek Czernica 3:3 (1:1)
0:1 - Szymon Kaizik (12. asysta Mateusz Tuleja)
1:1 - Mirosław Nowak (28.)
1:2 - Łukasz Reinhard (54. karny po faulu na Szymonie Kaiziku)
1:3 - Bartosz Kuciel (87. asysta Paweł Sękowski)
2:3 - Sebastian Piechota (89.)
3:3 - Mirosław Nowak (93. karny po faulu Ramona Durczoka)
Czernica: Jakub Targas - Krzysztof Łaciok, Mateusz Tuleja, Tomasz Przeliorz, Bartosz Rejbicz (90. Radosław Olszyna) - Ramon Durczok, Rafał Wiklak (75. Daniel Bacheń) - Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik (65. Paweł Sękowski), Łukasz Reinhard - Dawid Wieczorek (22. Oskar Jasiak).
Żółte kartki dla Czernicy: Kaizik, Sękowski, Przeliorz.
Czerwona kartka: Tagras (21.)

Jeszcze gorzej wczoraj zaprezentowały się nasze rezerwy. Prowadzący w tabeli C klasy LKS Zameczek II Czernica podejmował u siebie trzeci LKS Zabełków. Do przerwy po wyrównanej walce minimalnie 1:0 prowadzili goście. Po zmianie stron nasza drużyna dążyła do wyrównania, ale nie potrafiła przebić się przez defensywę przyjezdnych. Ci z kolei wyprowadzali zabójcze kontry i regularnie punktowali Czernicę wbijając jej kolejne cztery bramki. W efekcie nasze rezerwy spadły na drugie miejsce w tabeli. Nowym liderem jest właśnie Zabełków, który wyprzedza nasz zespół o jeden punkt.

LKS Zameczek II Czernica - LKS Zabełków 0:5 (0:1)
0:1 - Marek Kurzydym (8.)
0:2 - Tomasz Podgórski (48.)
0:3 - Tomasz Podgórski (65.)
0:4 - Radosław Sawicki (90.)
0:5 - Dominik Kupka (92. karny)
Czernica II: Mateusz Tkocz - Tadeusz Bizoń (75. Mateusz Kaczmarek), Marek Weczerek, Przemysław Warło, Robert Tytko (75. Cezary Skoczylas) - Wojciech Holona (60. Przemysław Luszczymak), Paweł Styrnol, Adrian Choroba, Daniel Wawoczny - Adrian Dera - Daniel Choroba.
Żółte kartki dla Czernicy: Weczerek, Tkocz.

Niespodziewanej porażki doznali też nasi Trampkarze. Po dwóch meczach, w których podopieczni Pawła Styrnola zdobyli cztery punkty, pojechali do Ocic, gdzie zmierzyli się z miejscowym LKS-em, który miał do tej pory zerowy dorobek punktowy. Przebieg spotkania był... dziwny. Po jedenastu minutach gospodarze prowadzili już 3:0. Do przerwy Czernica zdołała strzelić dwa gole, a po przerwie dwa kolejne, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 4:3. Niesłusznie podyktowany rzut karny pozwolił gospodarzom wyrównać i złapać drugi oddech. Ocice od tej pory zaczęły punktować nasz zespół, który zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Ostatecznie Czernica przegrała w Ocicach 5:8 (2:3).

LKS Ocice U-15 - LKS Zameczek Czernica U-15 8:5 (3:2)
1:0 - Błażej Banach-Gębski
2:0 - Błażej Banach-Gębski
3:0 - Oliver Mróz
3:1 - Adam Dziełak
3:2 - Adam Dziełak (asysta Amadeusz Klima)
3:3 - Olaf Miler
3:4 - Remigiusz Wójtowicz (asysta Amadeusz Klima)
4:4 - Oliver Mróz (karny)
5:4 - Jakub Wierzgoń
6:4 - Wojciech Suchecki
7:4 - Jakub Wierzgoń
7:5 - Olaf Miler
8:5 - Damian Tatarczyk
Czernica: Kamil Watoła - Adam Dziełak, Jakub Hoszek, Kacper Kałusek, Amadeusz Klima, Patryk Łanoszka, Olaf Miler, Bartosz Smołka, Jakub Warło, Kacper Warło (50. Mateusz Kosteczko), Remigiusz Wójtowicz.

Powody do zadowolenia mają za to nasze Młodziki, które w sobotę rozgromiły u siebie Zabełków i z kompletem punktów prowadzą w tabeli. Hat-trickiem w tym meczu popisała się Nikola Żuchowicz, która w trzech meczach strzeliła już łącznie 7 bramek!

LKS Zameczek Czernica U-13 - LKS Zabełków U-13 6:0 (4:0)
1:0 - Kordian Durczok (9.)
2:0 - Nikola Żuchowicz (13.)
3:0 - Nikola Żuchowicz (14.)
4:0 - Radosław Niemiec (30.)
5:0 - Nikola Żuchowicz (38.)
6:0 - Hubert Kukuczka (58.)

Wcześniej, bo już w czwartek swój mecz rozegrały nasze Orliki, które zremisowały na wyjeździe z Markowicami.

LKS 07 Markowice U-11 - LKS Zameczek Czernica U-11 4:4

Na koniec parę zdań o naszych Żakach. Podopieczni Patryka Krzysztoń dzięki wygranym kilku turniejom jesienią, awansowali do najsilniejszej grupy Podokręgu Racibórz. W sobotę udało się w końcu rozegrać pierwszy turniej w tym roku. Na Orliku w Rydułtowach nasza najmłodsza ze zgłoszonych do rozgrywek drużyna miała za przeciwników Unię Turza Śląska, Silesię Rydułtowy i Silesię Racibórz.
Pierwszym rywalem była Turza, która w poprzednich turniejach wysoko wygrywała wszystkie swoje mecze, przeważnie aplikując rywalom dwucyfrową liczbę bramek. Nasze dzielne Żaki jednak postawiły się zdecydowanemu faworytowi i mimo straty bramki już w pierwszej akcji meczu, zdołały doprowadzić do remisu (gol Tymoteusza Szczyrby) i przez dłuższą część meczu toczyć wyrównaną walkę. Dopiero pod koniec pierwszej połowy rywale zdobyli dwa gole, a po zmianie stron dołożyli trzy kolejne. Tego występu nasze Żaki jednak nie muszą się wstydzić.
W drugim meczu naszej drużynie przyszło zmierzyć się z gospodarzem turnieju - Silesią Rydułtowy. Po bramce niezawodnego Tymoteusza Szczyrby Czernica wyszła na prowadzenie. Podczas gdy nasz zespół ciągle atakował, miejscowi w pierwszej połowie chyba raz zagościli pod naszą bramką i od razu zdobyli wyrównującego gola. Po zmianie stron dominacja Czernicy na szczęście przyniosła dwa gole. Najpierw swoje 9. urodziny bramką uczcił Wiktor Machnik, a chwilę później swoją trzecią bramkę w turnieju zdobył Tymoteusz Szczyrba. Gdy wydawało się, że nasz zespół już pewnie dowiezie zwycięstwo do końca, to Silesia zdobyła kontaktową bramkę, która jednak niczego już nie zmieniła. Dzięki temu zwycięstwu nasze Żaki zapewniły sobie utrzymanie w grupie "mistrzowskiej".
W ostatnim meczu Czernica przegrała z Silesią Racibórz 1:3. Bramkę dla naszej drużyny zdobył jej kapitan - Wiktor Machnik.
Turniej wygrała bezkonkurencyjna Unia Turza Śląska. Druga była Silesia Racibórz, a trzeci Zameczek Czernica. Czwartą lokatę zajęła Silesia Rydułtowy, która w następnym turnieju zastąpi zwycięzca drugiej grupy.

Silesia Rydułtowy - Silesia Racibórz 0:3

LKS Zameczek Czernica - Unia Turza Śląska 1:6 (1:3)
Bramka dla Czernicy: Tymoteusz Szczyrba.

Silesia Rydułtowy - LKS Zameczek Czernica 2:3 (1:1)