statystyki szczegółowe

Aktualności

Obowiązkowe zwycięstwo

• autor: Lukasz1980, 2017-05-14 22:32

Drugie zwycięstwo tej wiosny odniósł dzisiaj LKS Zameczek Czernica. Podopieczni Tomasza Babuchowskiego po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa wygrali na wyjeździe z ROW-em II Rybnik 2:0 (0:0). Patrząc jednak na skład, w jakim przystąpili do tego meczu nasi rywale, wygrana Czernicy nie może być odbierana w kategoriach niespodzianki. Tych za to nie zabrakło w innych spotkaniach naszej grupy okręgówki.

Kliknij więcej.

Pierwsza połowa meczu na boisku w Rybniku-Wielopolu była bardzo słabym widowiskiem. Wydawało się, że słoneczna pogoda wpłynęła na piłkarzy obu drużyn usypiająco, a kibice czuli się jak na pikniku. Przez całe 45 minut gry można było odnotować zaledwie kilka akcji. W 11. minucie Dawid Wieczorek, napastnik Zameczku, po podaniu z lewej strony, próbował z bliska piętką wpakować piłkę do siatki, ale został zablokowany. W 25. minucie za kontuzjowanego Wieczorka wszedł Paweł Sękowski, który rozruszał ofensywne poczynania naszej ekipy. Krótko po swoim wejściu miał dwie okazje. Najpierw po wrzutce z rogu nieczysto uderzył głową, a chwilę później jego lob minął bramkę miejscowych. Gospodarze bardziej zagrozili bramce Czernicy dopiero w 42. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony, z bliska uderzał Szymon Popiela, ale trafił w naszego bramkarza - Jakuba Targasa.

Znacznie więcej działo się za to w drugiej połowie. Już w drugiej jej minucie Czernica wyszła na prowadzenie. Po wrzutce Rafała Wiklaka, Sękowski z linii pola karnego sprytnym lobem wpakował piłkę do siatki. W 50. minucie rybniczanie mogli wyrównać. Po płaskim dośrodkowaniu Dawida Adamskiego, nasz golkiper minął się z piłką, ale na szczęście, nikt nie zamykał tego podania. Kolejne minuty należały do naszej drużyny. W 57. minucie szczęścia próbował Bartosz Kuciel, ale jego strzał z lewej strony obronił Aleksander Łubik, bramkarz ROW-u. W 64. minucie po wrzutce z rzutu rożnego golkiper miejscowych znowu wykazał się kunsztem broniąc uderzenie głową Sękowskiego. Minutę później Sękowski znów miał szansę, ale po szybkiej kontrze aktywnego Łukasza Reinharda nie sięgnął podanej przez niego piłki i nieczysto w nią uderzył. W odpowiedzi w 66. minucie po wrzutce z rogu, uderzał Damian Gorzawski, ale nie trafił w bramkę Targasa, który w tej sytuacji nawet nie drgnął. W 68. minucie rzut wolny z bardzo ostrego kąta wykonywał Reinhard i gdy wydawało się, że pomocnik Czernicy dośrodkuje, uderzył na bramkę, ale znowu czujnie zachował się Łubik odbijając futbolówkę. Dziesięć minut później lewą flanką popędził Kuciel, ale nikt nie poszedł mu w sukurs, przez co piłka po jego podaniu wzdłuż bramki ROW-u przeleciała bezpańsko. W 80. minucie Reinhard strzelił z dystansu, ale nad bramką. Ten sam zawodnik cztery minuty później odważnie wszedł z prawej strony w pole karne i wywalczył rzut rożny, po którym bliski trafienia głową był Kuciel, ale znowu na posterunku był Łubik. Nasz zespół swój cel osiągnął w końcu w 86. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej znalazł się Norbert Franke i z bliska wpakował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik bliski podwyższenia prowadzenia był dwie minuty później, gdy na przedpolu ROW-u wywalczył piłkę i popędził w kierunku bramki rywala, ale futbolówka po jego strzale przeszła obok słupka.

Zameczek Czernica w końcu zanotował drugie zwycięstwo w tej rundzie. Zwycięstwo to jednak było obowiązkiem zważywszy na fakt, że w drużynie rezerw ROW-u wystąpiło tylko czterech zawodników trenujących z pierwszą drużyną (Popiela, Drozdowski, Gorzawski, Łubik), a piątym był bramkarz (Kapusta), który jako jedyny rezerwowy pojawił się na boisku w końcówce meczu na pozycji... napastnika. Pozostałymi graczami byli juniorzy rybnickiego klubu. 9 punktów w 9 meczach, to jednak nadal bardzo mizerny dorobek naszej drużyny.

Co ciekawe, miniona kolejka dostarczyła wielu niespodzianek. Prowadzące w tabeli Gaszowice zaledwie zremisowały u siebie z broniącym się przed spadkiem Sokołem Łany. Potknięcia Dębu nie wykorzystał jednak wicelider z Przyszowic, który tylko zremisował w Łabędach. Niespodziewane straty punktów zanotowały także Książenice które przegrały u siebie z Bukiem Rudy i Nędza, która wywiozła tylko jeden punkt z Pyskowic.

ROW II Rybnik - LKS Zameczek Czernica 0:2 (0:0)
0:1 - Paweł Sękowski (47. asysta Rafał Wiklak)
0:2 - Norbert Franke (88.)
ROW II: Aleksander Łubik - Dominik Szymura, Kamil Rogalski, Adam Omiotek, Szymon Popiela, Damian Gorzawski, Łukasz Gembalczyk, Tomasz Goczoł (86. Paweł Kapusta), Damian Mnochy, Dawid Adamski, Dawid Drozdowski.
Czernica: Jakub Targas - Krzysztof Łaciok, Tomasz Przeliorz, Patryk Krzysztoń, Mateusz Tuleja - Ramon Durczok (55. Norbert Franke), Rafał Wiklak (89. Bartosz Rejbicz) - Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik (88. Daniel Bacheń), Łukasz Reinhard - Dawid Wieczorek (25. Paweł Sękowski).
Żółte kartki: Wiklak.