statystyki szczegółowe

Aktualności

Trzecie lokaty naszej młodzieży

• autor: Lukasz1980, 2017-05-25 12:28

Minione dni to nie tylko mecz naszej pierwszej drużyny z Łabędami (ZDJĘCIA), ale i również zmagania naszych rezerw i drużyn młodzieżowych. Jak to zwykle bywa - grali w kratkę: dwa zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki. W efekcie wszystkie nasze drużyny młodzieżowe obecnie zajmują trzecie miejsce w swoich grupach. Rezerwy są czwarte.

Kliknij więcej.

Niestety druga porażka z rzędu naszych rezerw odebrała im resztki nadziei na awans do B klasy. Po przegranej w Olzie LKS Zameczek II Czernica spadł na czwarte miejsce w tabeli i ma już 7 punktów straty do lidera z Zabełkowa. Następny mecz nasze rezerwy rozegrają w niedzielę (27 maja) o godzinie 11:00 u siebie z szóstym w tabeli LKS-em II Tworków.

21.05.2017, godz.17:00: LKS Olszynka Olza - LKS Zameczek II Czernica 2:1 (1:0)
1:0 - Michał Krzyżok (29.)
1:1 - Tadeusz Bizoń (68. asysta Daniel Wawoczny)
2:1 - Michał Krzyżok (75. karny)
Czernica II: Mateusz Tkocz - Cezary Skoczylas, Marek Weczerek, Przemysław Warło, Robert Tytko - Przemysław Luszczymak, Daniel Wawoczny, Adrian Choroba, Tadeusz Bizoń - Wojciech Holona, Daniel Choroba (46. Patryk Woźnica).
Żółta kartka: Tkocz.

W miniony wtorek na boisku w Czernicy odbył się mecz na szczycie grupy A Trampkarzy. Drugi w tabeli Zameczek podejmował lidera z Kokoszyc. Nasza drużyna prowadziła już 2:0, ale niestety rywale doprowadzili do wyrównania, dzięki czemu utrzymali fotel lidera. Czernicę, która ma jeden zaległy mecz do rozegrania, wyprzedził w tabeli jeszcze Start Pietrowice Wielkie, z którym to podopieczni Pawła Styrnola zmierzą się na własnym boisku już w najbliższą sobotę (27 maja) o godzinie 10:00.

23.05.2017, godz.18:30: LKS Zameczek Czernica U15 - KS 25 Kokoszyce U15 2:2 (1:0)
1:0 - Olaf Miler
2:0 - Patryk Łanoszka
2:1 - ???
2:2 - ???
Czernica: Kamil Watoła - Denis Kolarczyk, Adam Dziełak, Kacper Warło - Kacper Kałusek (67. Olaf Miler), Bartosz Smołka - Patryk Łanoszka, Remigiusz Wójtowicz (50. Mateusz Kosteczko, 55. Remigiusz Wójtowicz), Jakub Hoszek, Jakub Warło - Olaf Miler (62. Mateusz Kosteczko).

W okrojonym składzie we wtorek do Cyprzanowa wybrali się nasze Młodziki. Mimo wyrównanego spotkania przegrali z miejscowymi, którzy tym samym wyprzedzili ich w tabeli. Podopieczni Przemysława Warło są na trzecim miejscu w sześciozespołowej grupie. W piątek (23 maja) o godzinie 18:00 zagrają na wyjeździe z liderem z Krzyżanowic.

23.05.2017, godz.18:00 LKS Cyprzanów U13 - LKS Zameczek Czernica U13 3:1 (2:0)
1:0 - Kamil Gorczowski (7.)
2:0 - Filip Posmyk (10.)
2:1 - Nikola Żuchowicz (36.)
3:1 - Łukasz Rudziok (52.)

Drugie zwycięstwo w tym roku wywalczyły nasze Orliki, którzy w poniedziałek po bramkach dwóch dziewczyn pokonali u siebie Lubomię. Podopieczni Przemysława Warło są na trzecim miejscu w sześciozespołowej grupie. Ich najbliższym rywalem będzie czwarty LKS Studzienna. Mecz rozegrany zostanie w poniedziałek (29 maja) o godzinie 17:00 w Studziennej.

22.05.2017, godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U11 - LKS Silesia Lubomia U11 2:0 (1:0)
1:0 - Nikola Żuchowicz (9.)
2:0 - Karolina Figura (58.)

Podobnie, jak dwa tygodnie wcześniej, tak i w minioną sobotę nasze Żaki (dzieci z rocznika 2008 i młodsi) w turnieju grupy mistrzowskiej zajęły trzecie miejsce. Zwycięstwo i dwie porażki zapewniły podopiecznym Patryka Krzysztoń utrzymanie w gronie najlepszych Żaków w Podokręgu Racibórz.

Turniej na Orliku w Piecach rozgrywano tradycyjnie w składach siedmioosobowych (6+1 bramkarz), a mecz trwał dwa razy po 12 minut. Rozgrywki rozpoczęły się od starcia Silesii Racibórz z Unią Racibórz, a właściwie z jej rezerwami, bo pierwszy skład rocznika 2008 rozgrywa swoje mecze w Lidze Orlików Młodszych. Mecz wygrała pewnie Silesia, choć przez prawie całą pierwszą połowę utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugim spotkaniu na przeciwko Unii Racibórz wybiegły Żaki Czernicy. Mimo wielkiej przewagi naszej drużyny, do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero po zmianie stron dzięki dwom bramkom braci Szczyrba udało się pokonać rywala 2:0. Stało się tak mimo (a może właśnie z powodu?) natarczywego zachowania rodziców Unii, którzy próbowali ustawiać na boisku nie tylko swoje pociechy, ale również i sędziego. Zwycięstwo to praktycznie zagwarantowało utrzymanie się w grupie, z której spada jedna drużyna. W trzecim spotkaniu starły się zespoły Silesii i Unii Turza, która bezproblemowo do tej pory wygrywała wszystkie swoje mecze w tym sezonie. Gdy Turza zdobyła szybko dwie bramki, zapowiadało się na ponowne pewne zwycięstwo. Mecz się jednak wyrównał, ale Silesia zdołała zdobyć tylko kontaktowego gola. Kolejne spotkanie to potwierdzenie supremacji Turzy, która rozgromiła Unię Racibórz. Następnie na boisko wróciły Żaki Czernicy. W pierwszej połowie spotkania z Silesią, mimo przewagi naszej drużyny, nie padły żadne bramki. Po zmianie stron rywale pokazali, jak grać skutecznie i wbili Czernicy pięć goli. Ostatnie spotkanie turnieju było jego wisienką na torcie. Czernica zmierzyła się z Turzą i już w pierwszej akcji straciła gola. Mimo to, nasze dzielne Żaki nie załamały się i podjęły bardzo fajną, wyrównaną walkę z niepokonanym rywalem. Akcję, po której Czernica dwa razy obiła poprzeczkę (najpierw Tymoteusz Szczyrba z rzutu wolnego, a potem Patryk Pajdak z dobitki nożycami) zapamiętamy na długo. Skuteczności nie zabrakło za to rywalowi. Dwa gole Turzy w końcówce pierwszej połowy jednak znowu nie załamały naszych pociech. Druga, a zarazem ostatnia tego dnia połowa, była już piękną wymianą akcji, które przenosiły się z jednej pod drugą bramkę. W końcu po strzale Tymoteusza Szczyrby udało się zdobyć gola, ale ostatnie słowo należało jednak do rywala, który wygrał 4:1.

Unia Racibórz - Silesia Racibórz 0:4 (0:1)
0:1 - 25. Wojciech Smuda (11.)
0:2 - 11. Dawid Bartosik (18.)
0:3 - 7. Mateusz Bieniewski (20.)
0:4 - 9. Adrian Tatarczyk (22.)

Zameczek Czernica - Unia Racibórz 2:0 (0:0)

0:10 - 11. Brian Błędowski (24.)

Zameczek Czernica - Silesia Racibórz 0:5 (0:0)
0:1 - 7. Mateusz Bieniewski (13.)
0:3 - 7. Mateusz Bieniewski (19.)
0:4 - 7. Mateusz Bieniewski (20.)
0:5 - 11. Dawid Bartosik (23.)

Zameczek Czernica - Unia Turza 1:4 (0:3)

7: Konrad Lis (Turza).
5: Brian Błędowski (Turza) i Mateusz Bieniewski (Silesia).
3: Dawid Bartosik (Silesia).
2: Tymoteusz Szczyrba (Czernica) i Jakub Mucha (Turza).
1: Piotr Szczyrba (Czernica), Wojcicech Smuda (Silesia), Adrian Tatarczyk (Silesia), Karol Adamczyk (Turza) i Bartek Kurzydem (Turza).

Skład Czernicy: Jakub Czarnecki (2010), Patryk Kozik (2008), Krzysztof Mandrysz (2009), Emilian Mróz (2008), Patryk Pajdak (2008), Maciej Regulski (2008), Piotr Szczyrba (2010), Tymoteusz Szczyrba (2008), Mateusz Szostak (2008), Marceli Świerczek (2008).

Kolejny turniej Żaków zaplanowany jest na 3 czerwca w Raciborzu.

Rozkład jazdy na najbliższe dni:
26.05.2017 (piątek), godz.17:00 LKS Krzyżanowice U13 - LKS Zameczek Czernica U13
27.05.2017 (sobota), godz.10:00 LKS Zameczek Czernica U15 - LKS Start Pietrowice Wielkie U15
27.05.2017 (sobota), godz.17:00 KS Naprzód Rydułtowy - LKS Zameczek Czernica
28.05.2017 (niedziela), godz.11:00 LKS Zameczek II Czernica - LKS II Tworków
29.05.2017 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Studzienna U11 - LKS Zameczek Czernica U11