statystyki szczegółowe

Aktualności

Kiepski weekend...

• autor: Lukasz1980, 2017-06-05 13:48

Niestety nie udało się zdobyć choć punktu w meczu z walczącą o awans Jednością 32 Przyszowice. Mimo optycznej przewagi gości, nasza drużyna przez ponad godzinę dzielnie stawiała czoła wyżej notowanemu rywalowi. Swoje mecze przegrały także nasze rezerwy i Trampkarze. Nasze drużyny młodzieżowe powoli kończą sezon. Kolejne ich mecze już dzisiaj i jutro!

Kliknij więcej.

Mecz z Jednością Przyszowice mógł się rozpocząć dobrze dla Czernicy, która nie wykorzystała dwóch dogodnych sytuacji po rzutach rożnych. Najpierw po strzale Daniela Bachenia piłkę z linii bramkowej wybił obrońca przyjezdnych, a później Krzysztof Łaciok trafił wprost w bramkarza Jedności. Więcej z gry mieli jednak goście. Raz trafili z dystansu w słupek bramki bronionej przez Mateusza Tkocza. Później, gdy w sytuacji sam na sam zawodnik gości już minął naszego bramkarza, to Patryk Krzysztoń wygarnął piłkę z linii bramkowej. Jeszcze innym razem mimo dwukrotnych prób Tkocz obronił zarówno pierwszy strzał, jak i dobitkę zawodników z Przyszowic. Nasza drużyna jedynie kontrowała. Bartosz Kuciel strzelał groźnie z dystansu, a Rafał Wiklak zmarnował sytuację sam na sam z golkiperem gości.

W drugiej połowie Jedność zaczęła grać bardziej skrzydłami, próbowała wrzutek, ale długo nie przynosiło to skutku. Dopiero w 66. minucie po faulu Łacioka, drogę do bramki Czernicy strzałem z rzutu wolnego znalazł Robert Szaruga. Pięć minut później było już 2:0 dla gości. Prawoskrzydłowy Jedności wpadł w pole karne, dograł do środka do Krystiana Sosny, który nie dał szans Tkoczowi. Po tym goli przyjezdni zwolnili tempo, ale nadal kontrolowali wydarzenia na boisku i dowieźli zwycięstwo do końca spotkania.

03.06.2017, godz.17:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Jedność 32 Przyszowice 0:2 (0:0)
0:1 - Robert Szaruga (66.)
0:2 - Krystian Sosna (71.)
Czernica: Mateusz Tkocz - Krzysztof Łaciok (75. Radosław Olszyna), Tomasz Przeliorz, Patryk Krzysztoń, Bartosz Rejbicz - Ramon Durczok (65. Adrian Choroba), Rafał Wiklak - Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik (85. Daniel Choroba), Daniel Bacheń (65. Norbert Franke) - Łukasz Reinhard.

Klęską zakończył się niedzielny wyjazdowy mecz naszych rezerw, które przegrały z rezerwami Czarnych Gorzyce aż 0:5 i spadły na piąte miejsce w tabeli. W najbliższa sobotę nasza drużyna otrzyma trzy punkty za walkower z rezerwami Syryni. Sezon zakończy 18 czerwca wyjazdowym meczem ze Spartą Babice.

04.06.2017, godz.13:00 LKS Czarni II Gorzyce - LKS Zameczek II Czernica 5:0

Nie udała się sobotnia wyprawa naszych Trampkarzy na boisko lidera z Kokoszyc. Na kilka minut przed końcem spotkania był jeszcze remis 1:1, ale w końcówce miejscowi dwukrotnie trafili do siatki grającej bez rezerwowych Czernicy.

03.06.2017, godz.10:00 KS 25 Kokoszyce U15 - LKS Zameczek Czernica U15 3:1 (1:0)
1:0 - Szymon Zembrzycki (3.)
1:1 - Remigiusz Wójtowicz (43.)
2:1 - Mateusz Konieczny (63.)
3:1 - Piotr Fojcik (66.)

Podopieczni Pawła Styrnola zajmują trzecie miejsce w tabeli. Do końca sezonu zostały im dwa mecze. Już jutro (wtorek, 6 czerwca) o godzinie 18:00 w zaległym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z czwartym Bukiem Rudy. Na pożegnanie z ligą w sobotę (10 czerwca) o godzinie 10:00 czerniccy Trampkarze zagrają u siebie z ostatnimi w tabeli Ocicami.

Sezon w tym tygodniu kończą również dwie drużyny prowadzone przez Przemysława Warło. Zarówno Młodziki, jak i Orliki zajmują czwarte miejsca w swoich grupach. Orliki zagrają już dzisiaj (poniedziałek, 5 czerwca) o godzinie 17:00 u siebie z wiceliderem z Markowic. Natomiast Młodziki w piątek (9 czerwca) o godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z ostatnim w tabeli Zabełkowem.

Na relację z turnieju Żaków, jaki w minioną sobotę odbył się na Orliku w Raciborzu, zapraszamy wkrótce do osobnego newsa!

Rozkład jazdy na najbliższy tydzień:
05.06.2017 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U11 - LKS 07 Markowice U11
06.06.2017 (wtorek), godz.18:00 LKS Buk Rudy U15 - LKS Zameczek Czernica U15
09.06.2017 (piątek), godz.17:00 LKS Zabełków U13 - LKS Zameczek Czernica U13
10.06.2017 (sobota), godz.10:00 LKS Zameczek Czernica U15 - LKS Ocice U-15
10.06.2017 (sobota), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica - LKS Przyszłość Ciochowice