Jaki gadżet LKS Czernica chętnie byś kupił?

Aktualności

Dobry początek sezonu

• autor: Lukasz1980, 2017-08-13 01:30

Wysokim zwycięstwem rozpoczął się nowy sezon ligi okręgowej dla naszej drużyny. Podopieczni Tomasza Babuchowskiego ograli wczoraj na wyjeździe beniaminka MKS 32 Radziejów-Popielów 7:2 (5:2) i co najmniej do dzisiejszego popołudnia zostali pierwszym liderem III grupy okręgówki.

Kliknij więcej.

Po dziesięciu minutach gry Czernica prowadziła już 2:0. Najpierw w 8. minucie długą piłkę w pole karne posłał nasz nowy zawodnik Adam Jachimowicz, tam bramkarz miejscowych zderzył się ze swoim obrońcą, co wykorzystała nasza drużyna: po podaniu Daniela Bachenia piłkę w siatce umieścił Patryk Dudziński. Dwie minuty później Norbert Franke na lewej flance ograł przeciwnika i wystawił piłkę wzdłuż linii bramkowej, a Krzysztof Łaciok dopełnił formalności. Niestety kolejne minuty należały do gospodarzy. W 13. minucie prostopadłe podanie za plecy naszych obrońców dostał Łukasz Sobala, który wykorzystał zawahanie debiutującego w naszej bramce Dmytro Svintsitskyiego i w sytuacji sam na sam zdobył kontaktowego gola. Sześć minut później miejscowi wykonywali rzut wolny z boku i po wrzutce głową piłkę w bramce umieścił Łukasz Dzierżęga doprowadzając tym samym do wyrównania. Odpowiedź naszej ekipy była błyskawiczna. Już minutę później po podaniu Jachimowicza, Dudziński strzałem z lewej strony na długi słupek ponownie dał Czernicy prowadzenie. W 33. minucie nasz zespół podwyższył prowadzenie po tym, jak Dudziński idealnie obsłużył Szymona Kaizika, a ten z bliska głową skierował piłkę do bramki rywala. Chwilę później miejscowi, a konkretnie Krzysztof Cyran sami wbili sobie bramkę, czym praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania.

Po zmianie stron Czernica dopełniła formalności kolejnymi dwoma bramkami strzelonymi w końcówce spotkania. Najpierw Franke strzelił z dystansu, a piłka odbiła się od jednego z miejscowych i wpadła do siatki. Kilka minut później Kaizik uruchomił prostopadłym podaniem Dudzińskiego, a ten kompletując hat-tricka ustalił wynik meczu na 7:2.

MKS 32 Radziejów-Popielów - LKS Zameczek Czernica 2:7 (2:5)
0:1 - Patryk Dudziński (7. asysta Daniel Bacheń)
0:2 - Krzysztof Łaciok (10. asysta Norbert Franke)
1:2 - Łukasz Sobala (13.)
2:2 - Łukasz Dzierżęga (19.)
2:3 - Patryk Dudziński (20. asysta Adam Jachimowicz)
2:4 - Szymon Kaizik (33. asysta Patryk Dudziński)
2:5 - Krzysztof Cyran (34. samobójcza)