statystyki szczegółowe

Aktualności

Weekendowe zwycięstwa

• autor: Lukasz1980, 2018-04-23 15:10

Po niespodziewanej porażce z Granicą Ruptawa, w minioną sobotę seniorzy LKS Zameczek Czernica zrehabilitowali się i wygrali na wyjeździe 3:2 (3:0) z Naprzodem Czyżowice. Swój mecz w niedzielę wygrali także nasi Juniorzy Młodsi.

Kliknij więcej.

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla naszej drużyny. W 2. minucie Zameczek wykonywał rzut rożny, piłka trafiła do Patryka Dudzińskiego, który trafił w obrońcę gospodarzy. Odbita piłka trafiła do Patryka Krzysztonia, który strzałem z przewrotki wyprowadził Czernicę na prowadzenie. W 15. minucie było już 2:0. Tomasz Przeliorz uruchomił z własnej połowy prostopadłym podaniem Dudzińskiego, a ten przebiegł kilkadziesiąt metrów i umieścił piłkę w siatce. W 23. minucie Dudziński tym razem wcielił się w rolę asystenta posyłając prostopadłe podanie do Pawła Sękowskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki z 10 metrów podwyższył rezultat. Mieliśmy za sobą zaledwie ćwierć meczu, a było już 3:0 dla Zameczku. Więcej goli w pierwszej połowie spotkania już jednak nie padło, choć nasza ekipa miała ku temu jeszcze okazje.

Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę i dążyli do odrobienia strat. Udało im się to częściowo. W 55. minucie po strzale z rzutu wolnego Dmytro Svintsitskyi, bramkarz Czernicy odbił piłkę prosto pod nogi Patryka Gołego, który wykorzystał okazję i zmniejszył straty do 1:3. W 89. minucie Czyżowice zdobyły kontaktowego gola. Mateusz Danieluk otrzymał prostopadłe podanie górą i strzałem po długim słupku umieścił piłkę w siatce. Miejscowi wyrównać jednak na szczęście nie zdołali. Warto dodać, że w drugiej połowie Czernica także miała swoje okazje. Sytuacji sam na sam z dobrze dysponowanym bramkarzem miejscowych nie wykorzystali jednak Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik i Dudziński.

21.04.2018 (sobota), godz.17:00 LKS Naprzód Czyżowice - LKS Zameczek Czernica 2:3 (0:3)
0:1 - Patryk Krzysztoń (2.)
0:2 - Patryk Dudziński (15. asysta Tomasz Przeliorz)
0:3 - Paweł Sękowski (23. Patryk Dudziński)
1:3 - Patryk Goły (55.)
2:3 - Mateusz Danieluk (89.)
Czyżowice: Michał Lodwich - Artur Sosna, Dawid Jankowski (46. Adrian Wierzgoń), Patryk Goły, Kacper Tatarczyk (30. Jakub Danieluk), Dawid Szymura, Mateusz Szuścik, Paweł Zdunek (55. Kamil Kaczorowski), Krzysztof Raszczok, Mateusz Danieluk, Sebastian Buko.
Czernica: Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Tomasz Przeliorz (75. Adam Jachimowicz), Szymon Kaizik - Bartosz Kuciel (80. Norbert Franke), Paweł Sękowski (45. Ramon Durczok), Krzysztof Sadowski (65. Łukasz Gembalczyk) - Patryk Dudziński.
Żółte kartki: Sosna, Buko, Goły - Kaizik, Krzysztoń, Dudziński.

Swój mecz w niedzielę wygrali także nasi Juniorzy Młodsi, który pokonali u siebie rówieśników z Zawady 9:6 (5:4)

LKS Zameczek Czernica U17 - LKS Naprzód 46 Zawada U17 8:6 (5:4)
0:1 - Kewin Świerczek (7.)
1:1 - Wojciech Holona (9.)
2:1 - Dawid Szczyrba (19.)
2:2 - Grzegorz Wojciechowski (22.)
3:2 - Remigiusz Wójtowicz (24.)
3:3 - Bartosz Białas (25.)
3:4 - Grzegorz Wojciechowski (27.)