statystyki szczegółowe

Aktualności

Świerklany pokonane

• autor: Lukasz1980, 2018-04-28 23:04

Pewnym zwycięstwem 3:0 (2:0) zakończył się dzisiejszy mecz Zameczku Czernica z Fortecą Świerklany. Wynik meczu wskazuje na łatwą wygraną. Tak jednak nie było. Rywal postawił trudne warunki, szczególnie w drugiej połowie.
Swój mecz wygrały także nasze Młodziki. Nieco gorzej poszło Orlikom Młodszym i Żakom.

Kliknij więcej, żeby przeczytać relacje z tych spotkań.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Już w 3. minucie w polu karnym faulowany był Paweł Sękowski, a rzut karny na bramkę zamienił Patryk Dudziński. Był to jego już 30. gol w tym sezonie. Goście mogli odpowiedzieć kwadrans później, ale Karol Mrowiec w sytuacji sam na sam z Oskarem Jasiakiem, bramkarzem Zameczku, posłał piłkę obok słupka. Mecz nie zachwycał, mało było okazji bramkowych. Widzów zgromadzonych przy boisku w Czernicy nieco rozruszał Krzysztof Łaciok, który w 23. minucie po rzucie rożnym próbował strzelać z przewrotki, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Fortecy. Pięć minut później nasz zespół podwyższył prowadzenie. Bartosz Kuciel wycofał futbolówkę za pola karne do Szymona Kaizika, który uderzył z pierwszej piłki. Ta odbiła się rykoszetem od nogi obrońcy ze Świerklan i wpadła tuż przy słupku do
bramki.

W drugiej połowie przyjezdni mogli szybko zdobyć kontaktowego gola, ale w 47. minucie Jasiak obronił strzał z rzutu wolnego jednego z zawodników Fortecy. Czernica swoje okazje miała w 64. i 69. minucie. Najpierw Kuciel wyszedł sam na sam z Radosławem Kaliszem, dobrze znanym w Czernicy bramkarzem Świerklan, ale naciskany przez obrońców nie oddał czystego strzału i były golkiper Zameczku nie miał problemów z obroną. Później w dogodnej sytuacji Dudziński strzelił nad bramką rywala. Czym bliżej było do końca spotkania, tym mocniej atakowali nie mający nic do stracenia przyjezdni. Czernica jednak mądrze się broniła, a w 78. minucie na wysokości zadania stanął Jasiak, który obronił strzał z bliska Mrowca. Dziesięć minut później bliski trafienia był Tomasz Zmuda, ale z bliska nie trafił w naszą bramkę. W doliczonym czasie dwie kontry przeprowadził Dudziński. Przy pierwszej został powstrzymany przez obrońców, ale przy drugiej dał sobie z nimi radę i przypieczętował zwycięstwo Zameczku 3:0.

LKS Zameczek Czernica - LKS Forteca Świerklany 3:0 (2:0)
1:0 - Patryk Dudziński (3. karny po faulu na Pawle Sękowskim)
2:0 - Szymon Kaizik (28. asysta Bartosz Kuciel)
3:0 - Patryk Dudziński (93. asysta Krzysztof Łaciok)
Czernica: Oskar Jasiak - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Tomasz Przeliorz (80. Adam Jachimowicz), Szymon Kaizik - Bartosz Kuciel (70. Łukasz Gembalczyk), Paweł Sękowski (44. Ramon Durczok), Krzysztof Sadowski (75. Norbert Franke) - Patryk Dudziński.
Świerklany: Radosław Kalisz - Tomasz Juraszek, Maciej Konsek (75. Kamil Szypulski), Patryk Wita (55. Krzysztof Janowicz), Szymon Pękała, Paweł Sudoł, Damian Getler, Karol Mrowiec, Tomasz Zmuda, Maciej Kasprzak, Paweł Gryta.
Żółte kartki: Sękowski - Kalisz, Janowicz.
Widzów: około 80.

Minimalną porażką w Markowicach rozpoczęli rundę finałową nasze Orliki Młodsze. Podopieczni Patryka Krzysztonia stoczyli wyrównany bój, w którym niemal od początku gonili wynik. Gospodarze na 2:0 strzelili gola z rzutu karnego. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę strzelił kapitan drużyny - Wiktor Machnik. Po zmianie stron oglądaliśmy akcję za akcję. Markowice podwyższyły prowadzenie, ale Czernica się nie poddała. Najpierw Patryk Kozik trafił w słupek, aż w końcu po ładnym strzale z rzutu wolnego Macieja Regulskiego, Emilian Mróz z linii bramkowej wbił głową piłkę do siatki. Niestety na wyrównanie zabrakło czasu.

26.04.2018 (czwartek), godz.17:00 LKS 07 Markowice U10 - LKS Zameczek Czernica U10 3:2 (2:1)
1:0 - Marek Żuchowicz (4. samobójcza)
2:0 - Paweł Klimas (27. karny)
2:1 - Wiktor Machnik (28.)
3:1 - Paweł Klimas (49.)
3:2 - Emilian Mróz (57.)
Markowice: Aleksander Bogusz, Dawid Henek, Paweł Klimas, Kamil Mikołajek, Krzysztof Rosiński, Błażej Sroka, Paweł Węgrzyński, Patryk Kociołek, Wiktor Przybyłek, Mateusz Urbanek.
Czernica: Dominik Mandrysz (60 minut) - Wiktor Machnik (60), Krzysztof Mandrysz (54 - 2 kary), Tymoteusz Szczyrba (48), Marek Żuchowicz (45), Kaspian Cnota (37), Maciej Regulski (31), Patryk Kozik (30), Emilian Mróz (30), Szymon Bartczak (25).

Cenne zwycięstwo nad Unią Racibórz odniosły nasze Młodziki. Podopieczni Przemysława Warło są pierwszą drużyną, która w tej rundzie zdołała odebrać punkty raciborzanom. Goście prowadzili 1:0, ale Czernica odpowiedziała trzema bramkami. Unia zdołała zdobyć kontaktowego gola i ostatecznie Zameczek wygrał 3:2, choć powinien wyżej, ale nie wykorzystał wielu dobrych okazji na kolejne gole.

27.04.2018 (piątek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U13 - KS Unia Racibórz U13 3:2 (2:1)
Bramki dla Czernicy:
Jakub Mikolajczyk (asysta Hubert Kukuczka), Bartosz Olszyna (asysta Hubert Kukuczka), Bartosz Olszyna.
Czernica: Szymon Łanoszka - Wojciech Olszyna, Wojciech Tlon, Amelia Kukuczka, Tymoteusz Pytlik, Hubert Kukuczka, Bartosz Olszyna, Jakub Mikołaczyk, Nikola Żuchowicz.
Grali także: Korneliusz Świerczek, Roksana Szweda, Karol Brzezinka.

Swój pierwszy turniej w tym roku rozegrały nasze Żaki. Pierwszy, bo dwa tygodnie temu zamiast turnieju w Pszowie zagrali jeden mecz z gospodarzami - AP United. Tym razem na turnieju w Tworkowie pojawił się komplet czterech drużyn. Rywalem naszych dzieciaków były zespoły z najwyższej półki - z ośrodków słynących z dobrej pracy z młodzieżą. Z powodu wyjazdów dzieci na długi majowy weekend, Czernica pojechała do Tworkowa w zaledwie siedmioosobowym składzie. Brak rezerwowych skutkował tym, że o ile w pierwszych połowach wszystkich trzech meczów nasza drużyna prowadziła wyrównaną walkę z rywalami, to w drugiej niestety brakowało sił. W efekcie nasze Żaki przegrały wszystkie trzy spotkania, ale zaprezentowali się na prawdę bardzo dobrze. Tym bardziej, że czterech z naszych zawodników to dzieciaki urodzeni w 2010 roku (w tym absolutny debiutanta Bartosz Magiera), a był to turniej dla rocznika 2009 i młodszych.

28.04.2018 (sobota), godz.9:00 Turniej Żaków w Tworkowie

LKS Tworków U9 - LKS Zameczek Czernica U9 4:1 (1:1)