statystyki szczegółowe

Aktualności

Czwarta trójka!

• autor: Lukasz1980, 2018-05-05 23:18

Passa Czernicy trwa. Zameczek odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. W każdym z tych spotkań zdobył po trzy gole. Dzisiaj w starciu z Polonią Marklowice hat-tricka zanotował Patryk Dudziński, który ma już na swoim koncie 36 bramek w tym sezonie. Gdyby brać pod uwagę rundę wiosenną, Czernica byłaby liderem. W całym sezonie póki co jednak nasz zespół jest drugi, a do prowadzącej Połomi ma sześć punktów straty. Do końca sezonu zostało sześć kolejek.

Kliknij więcej.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem i nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Zameczek jednak skutecznie wypunktował rywala. Pierwsi okazję na bramkę mieli przyjezdni. W 12. minucie Paweł Miczek strzelał z dystansu obok bramki bronionej przez Oskara Jasiaka. Cztery minuty później było już jednak 1:0 dla Czernicy. Indywidualną akcję przeprowadził Szymon Kaizik, minął dwóch zawodników, a trzeci go sfaulował przed polem karnym. Piłkę z rzutu wolnego do bramki bronionej przez Marcina Antończyka posłał Patryk Dudziński. W 21. minucie znowu szarżował Kaizik, zdecydował się na strzał, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Polonii. W 28. minucie Mateusz Tuleja posłał prostopadłe podanie do Dudzińskiego, który zwodem położył na ziemię Dawida Zimonia, obrońcę Marklowic i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Zameczku. Pod koniec pierwszej połowy nasza drużyna miała jeszcze dwie okazje na trzecią bramkę. Najpierw szarżującego przez pół boiska Pawła Sękowskiego, zatrzymali wracający Miczek do spółki z Antończykiem, a chwilę później Norberta Franke powstrzymał golkiper gości.

Druga połowa wyglądała podobnie, jak pierwsza. Zaczęło się od mocnego, obronionego przez bramkarza przyjezdnych strzału Kaizika. To była 51. minuta meczu. W odpowiedzi oglądaliśmy chyba jedyny celny strzał na bramkę Czernicy, którego autorem był Paweł Hojka. Uderzył z dystansu, ale Jasiak był na posterunku. W kolejnych minutach z boiska raczej wiało nudą. Goście nie byli w stanie sforsować umiejętnie grającą w defensywie naszą drużynę. Czernica zadowolona z wyniku też nie forsowała tempa. Dopiero w końcówce meczu nieco przycisnęła. W 80. minucie dobrą okazję miał Dudziński, ale jego strzał obronił bramkarz Marklowic. Minutę później Michał Skupień za faul zobaczył drugą żółtą kartkę i Polonia musiała kończyć mecz w dziesiątkę. W 82. minucie Czernica przeprowadziła efektowną akcję zakończoną niestety mocno niecelnym strzałem Rafała Wiklaka. W doliczonym czasie gry w swoim stylu pociągnął Sękowski, wpadł w pole karne i oddał strzał, ale trafił w słupek. Odbita piłka spadła jednak pod nogi Dudzińskiego, który spokojnie skierował ją do siatki kompletując tym samym hat-tricka i pieczętując pewne i zasłużone zwycięstwo Zameczku nad Polonią 3:0.

LKS Zameczek Czernica - KS Polonia Marklowice 3:0 (2:0)
1:0 - Patryk Dudziński (16. wolny)
2:0 - Patryk Dudziński (28. asysta Mateusz Tuleja)
3:0 - Patryk Dudziński (91.)
Czernica: Oskar Jasiak - Mateusz Tuleja, Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Sadowski - Tomasz Przeliorz, Ramon Durczok (80. Rafał Wiklak) - Szymon Kaizik, Paweł Sękowski, Norbert Franke (46. Łukasz Gembalczyk) - Patryk Dudziński.
Marklowice: Marcin Antończyk - Bartłomiej Krakowczyk, Dawid Zimoń, Maciej Sachs, Michał Skupień, Michał Gwioździk, Paweł Miczek, Grzegorz Seidel, Mariusz Pietrzak (46. Marcin Przeliorz), Adam Polak (85. Robert Kuśka), Paweł Hojka.
Żółte kartki: Skupień (dwie, w konsekwencji w 81 minucie czerwona), Krakowczyk, Sachs, Polak.
Widzów: około 90.

Dobrze w swojej lidze prezentują się także nasze Młodziki. Podopieczni Przemysława Warło wczoraj wywalczyli trzecie zwycięstwo z rzędu. Nie przyszło im ono jednak łatwo. Goście z Nędzy na samym początku spotkania wyszli na prowadzenie, mimo że... nie dotknęli piłki. Wykopujący piłkę bramkarz Czernicy trafił w głowę naszego obrońcy i futbolówka wpadła do bramki... Kuriozalny gol nie podłamał naszej drużyny. Wręcz przeciwnie. Do końca pierwszej połowy Zameczek zagrał wręcz koncertowo, całkowicie dominując rywala i strzelając mu cztery gole. Po zmianie stron niestety to goście przejęli inicjatywę. Mimo wielu okazji, tylko dwukrotnie udało im się posłać piłkę do siatki. W efekcie trzy punkty zostały w Czernicy.

04.05.2018 (piątek), godz.17:00 LKS Zameczek Czernica U13 - LKS 1908 Nędza U13 4:3 (4:1)
0:1 - ??? (1.)
1:1 - Nikola Żuchowicz (asysta Tymoteusz Pytlik)
2:1 - Nikola Żuchowicz (asysta Hubert Kukuczka)
3:1 - Hubert Kukuczka (asysta Bartosz Olszyna)
4:1 - Szymon Łanozka
4:2 - ???
4:3 - ???

Rozkład jazdy:
06.05.2018 (niedziela), godz.11:00 LKS Zameczek Czernica U17 - LKS Brzezie U17
07.05.2018 (poniedziałek), godz.17:00 LKS Start Pietrowice Wielkie U11 - LKS Zameczek Czernica U11
09.05.2018 (środa), godz.16:30 PIERWSZY TRENING ROCZNIKA 2012