herb LKS Zameczek Czernica
ŁTS Łabędy Gliwice   LKS Zameczek Czernica

2016-10-22, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Pierwsza połowa meczu w Łabędach była słaba. Miejscowi nie grali porywającego futbolu, a mimo to wystarczyło to, aby wbić bardzo słabo grającej Czernicy dwa gole. Najpierw w 20. minucie grający pierwszy raz w życiu na prawej obronie Daniel Bacheń pociągnął za koszulkę wchodzącego w pole karne Jana Goryczkę. Jedenastkę na gola zamienił Krzysztof Dłubała. W doliczonym czasie pierwszej połowy miejscowi podwyższyli prowadzenie. Strzał Adama Bielca z 10 metrów obronił nasz bramkarz - Radosław Kalisz, ale wobec dobitki Dawida Majerowskiego był bezradny.

Druga połowa była już nieco lepsza. W 65. minucie po prostopadłym podaniu Patryka Dudzińskiego kontaktowego gola dla Czernicy zdobył Bartosz Kuciel. Nasza drużyna poczuła szansę i nieco przycisnęła. Nadziewała się jednak przy tym na kontry. Po jednej z nich, w 85. minucie Dłubała obsłużył podaniem Ireneusza Dudę i było 3:1. Czernica się jednak nie poddawała. W 89. minucie Kuciel nie wykorzystał sytuacji sam na sam, ale w 92. minucie udało się zdobyć kontaktową bramkę. Znowu asystował Dudziński, tym razem do Łukasza Reinharda. Na wyrównanie już jednak nie starczyło czasu i Czernica musiała pogodzić się z drugą z rzędu porażką, która zepchnęła ją na czwarte miejsce w tabeli.

ŁTS Łabędy Gliwice - LKS Zameczek Czernica 3:2 (2:0)
1:0 - Dłubała (20. karny po faulu Bachenia)
2:0 - Majerowski (45+1.)
2:1 - Kuciel (65. asysta Dudziński)
3:1 - Duda (85.)
3:2 - Reinhard (90+2. asysta Dudziński)
Łabędy: Kasprzik - Guzy (83. Michał Rochowicz), Dłubała, Majerowski, Sigmundzik, Goryczka, Plech (85. Marcin Rochowicz), Pająk, Bielec, Kościelniak (17. Duda), Mika.
Czernica: Radosław Kalisz - Radosław Żbikowski, Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń (55. Bartosz Kuciel), Daniel Bacheń (35. Radosław Olszyna) - Rafał Wiklak, Artur Łaciok - Łukasz Reinhard, Paweł Sękowski (85. Krzysztof Łaciok), Norbert Franke - Patryk Dudziński.
Żółte kartki: Plech, Pająk, Guzy, Dłubała - Bacheń, Wiklak, Reinhard, Sękowski, A.Łaciok.
Sędziowali: Paweł Dziopak (główny), Dawid Konieczny i Bartłomiej Górnik (asystenci) z KS Tychy.