herb LKS Naprzód 46 Zawada
LKS Zameczek Czernica   LKS Naprzód 46 Zawada

2016-11-26, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W półfinałowym meczu o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz Zameczek Czernica ograł u siebie Naprzód Zawada 4:0 (0:0). Klasycznym hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Artur Łaciok. Na wiosnę w finale nasza ekipa zmierzy się z Dębem Gaszowice, który dzisiaj po dogrywce wygrał z Unią Racibórz.

Pierwsza połowa starcia z Zawadą nie zwiastowała tak pewnego i wysokiego zwycięstwa Czernicy. Więcej z gry mieli bowiem przyjezdni, którzy jednak nie wykorzystywali swoich sytuacji. Górą jednak była nasza defensywa oraz bramkarz - Radosław Kalisz, który w jednej akcji wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem gości. Nasza drużyna tymczasem kontrowała. Po jednej z takich akcji Daniel Bacheń spudłował. Bliski szczęścia był także Artur Łaciok, którzy z rzutu wolnego trafił w słupek.

Po zmianie stron do głosu doszła Czernica i już po czterech minutach gry wyszła na prowadzenie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu Daniel Choroba wyłożył piłkę Patrykowi Krzysztoń, który strzałem z narożnika pola karnego zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Czernicy. Zameczek zepchnął przyjezdnych do defensywy, co przyniosło kolejne wymierne efekty. W 66. minucie akcję prawą flanką przeprowadził Adrian Dera, który dośrodkował w pole karne, gdzie w zamieszaniu najlepiej znalazł się Artur Łaciok i podwyższył prowadzenie Czernicy. Dziesięć minut później było już po meczu. Na odważną, indywidualną akcję lewą stroną zdecydował się Daniel Choroba, przebiegł kilkadziesiąt metrów i wyłożył piłkę do Artura Łacioka, który dopełnił formalności - 3:0. W 80. minucie kapitan naszej drużyny skompletował hat-tricka. Po podaniu Rafała Wiklaka oddał mocny strzał z dystansu przypieczętowując tym samym awans Zameczku Czernica do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz! Nasza drużyna mogła ten mecz wygrać wyżej, ale dobrych okazji nie wykorzystali Radosław Olszyna, Dera i Bacheń.

Nasza drużyna po raz pierwszy w historii awansowała tak wysoko. W finale na wiosnę zmierzy się w derbowej potyczce z Dębem Gaszowice, który dzisiaj w regulaminowym czasie gry remisował z Unią Racibórz 2:2. W dogrywce zdobył jednak trzy gole i wygrał 5:2.

LKS Zameczek Czernica - LKS Naprzód 46 Zawada 4:0 (0:0)
1:0 - Patryk Krzysztoń (49. asysta Daniel Choroba)
2:0 - Artur Łaciok (66. Adrian Dera)
3:0 - Artur Łaciok (76. asysta Daniel Choroba)
4:0 - Artur Łaciok (80. asysta Rafał Wiklak)
Czernica: Radosław Kalisz - Radosław Olszyna, Mateusz Tuleja, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Adrian Choroba - Adrian Dera (85. Cezary Skoczylas), Rafał Wiklak, Artur Łaciok, Daniel Bacheń - Daniel Choroba (85. Robert Połomski).
Zawada: Przemysław Cieśla - Paweł Sadowski (70. Robert Żbikowski), Jan Krupiński, Dawid Michalak, Oliwer Podeszwa (53. Szymon Gardawski), Krzysztof Sadowski (78. Łukasz Wolski), Arkadiusz Styczeń (55. Adam Burakiewicz), Mateusz Kiljan, Tomasz Kurzawa, Łukasz Skrobacz, Grzegorz Burdacki.
Żółta kartka: Wiklak.