herb LKS Zameczek Czernica
LKS Owsiszcze   LKS Zameczek Czernica

2014-11-15, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W najgorszy z możliwych sposobów zakończyły się tegoroczne rozgrywki dla Czernicy. Z czwartą od końca w tabeli ekipą z Owsiszcz nasza drużyna poniosła porażkę 0:3. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na taką klęskę. Niestety po przerwie zobaczyliśmy efekty fatalnej frekwencji na treningach pośród naszych piłkarzy...

Brak treningów u części naszych zawodników oraz krótka ławka rezerwowych już od jakiegoś czasu dawała się nam we znaki. Dzisiaj przyszły tego wymierne efekty. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana. Początkowo inicjatywę przejął nasz zespół. Niemal stuprocentowych okazji na gola nie wykorzystali jednak Michał Bąk i Krzysztof Michna, a Robert Kuczmaszewski trafił z wolnego w słupek. Z biegiem czasu jednak coraz bardziej do głosu dochodzili gospodarze.

Po zmianie stron Czernica zupełnie "siadła", a Owsiszcze rozpoczęli swój bramkowy koncert. Najpierw dwukrotnie do siatki trafił Krzysztof Pientka. Za pierwszym razem z kilku metrów trafił w okienko bramki bronionej przez Roberta Dudka, a za drugim razem wykorzystał sytuację sam na sam z naszym golkiperem. Na koniec dobił nas Piotr Złoty, który po kontrze również stając oko w oko z Dudkiem nie zmarnował okazji. Nasi piłkarze nie mieli argumentów, aby odpowiedzieć choć jednym trafieniem i w minorowych nastrojach muszą udać się na przerwę zimową.

Do miejsca premiowanego awansem tracimy już 6 punktów. Nie wiemy, czy władze naszego klubu mają ambicje awansu, ale jeśli tak, to na pewno trzeba zmienić zasady dotyczące obecności na treningach i na meczach. Każdy widzi, że piłkarsko mamy dobrą drużynę, ale problemem jest wspomniana na wstępie frekwencja na treningach oraz na meczach i brak egzekwowania absencji. Jeśli jednak takich ambicji na awans nie mają, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawić wiosną na młodzież, dać jej się ograć, żebyśmy mieli z niej pociechę na przyszłość. Punktów mamy już tyle, że do B klasy nie spadniemy...

LKS Owsiszcze - LKS Zameczek Czernica 3:0 (0:0)
1:0 - Pientka (53.)
2:0 - Pientka (71.)
3:0 - Zloty (84.)
Skład Czernicy: Dudek - Sitko, Kuczmaszewski, Tytko - R.Michna, Wieczorek, Porwoł, Bugdol, Dera (65. Warło) - Bąk, K.Michna.
Żółte kartki: Wieczorek, Sitko,Tytko, Warło, R.Michna (dwie, w konsekwencji w 89. minucie czerwona).