herb LKS Zameczek Czernica
LKS Wypoczynek Buków   LKS Zameczek Czernica

2015-04-18, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Ciężką przeprawę zaliczyli nasi seniorzy w ostatniej kolejce. Po bramkach Michała Bąka i Krzysztofa Michny szczęśliwie wywieźliśmy z Bukowa trzy punkty.

Początek spotkania to najgorszy ze scenariuszy. Żółtą kartkę otrzymał nasz kapitan - Robert Kuczmaszewski (co powoduje jego wykluczenie z najbliższego meczu za czwartą żółtą kartkę), a chwilę później goście cieszyli się z prowadzenia. Rzut wolny z 25. metra na bramkę zamienił precyzyjnym strzałem zawodnik gospodarzy. Mało brakowało, a chwilę później miejscowi podwyższyliby wynik meczu, jednak świetną interwencją popisał się nasz bramkarz - Remigiusz Danel. W 37. minucie nasi zawodnicy wykonywali rzut rożny. Andrzej Nowak dośrodkował w pole karne, Patryk Kraszczyński przedłużył lot piłki, a Michał Bąk dołożył tylko nogę i było 1:1.

Druga część spotkania to już totalna dominacja Czernicy, jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Dopiero w 58. minucie ponownie z rzutu rożnego dośrodkował Andrzej Nowak i tym razem bezpośrednio strzałem głową Krzysztof Michna wpakował piłkę do siatki. Po tej bramce nasze ataki już nie przynosiły takich korzyści, ale na szczęście i gospodarze nie kwapili się do wyrównania wyniku meczu. Dlatego też rezultat pozostał bez zmian i mogliśmy się cieszyć z trzech punktów wywalczonych na ciężkim terenie.

LKS Wypoczynek Buków - LKS Zameczek Czernica 1:2 (1:1)
1:0 - Glenc (9.)
1:1 - Bąk (37. asysta Kraszczyński)
1:2 - K.Michna (58. asysta Nowak)
Skład Czernicy: Danel - Łuczak, Basik, Kraszczyński - Nowak, Kuczmaszewski, Porwoł (90. Warło), R.Michna, Goraus (85. Janik) - Bąk (75. Bugdol), K.Michna.
Żółte kartki: Kuczmaszewski, Dera.